Maier: Vedel som, že keď nastúpi Šťavák, bude bordel

NITRA (SZĽH) - Tretie štvrťfinálové stretnutie medzi Nitrou a Slovanom Bratislava prinieslo urputný boj až do samotného záveru. V ňom sa nakoniec aj tretíkrát v sérii radovali z výhry „belasí“. Rozhodujúci presný zásah na 3:2 z pohľadu hostí zaznamenal v 55. minúte Harris.

Boj medzi oboma tábormi začal prekvapivo už na predzápasovom rozkorčuľovaní. Domácemu navrátilcovi do zostavy Andrejovi Šťastnému sa nepozdávalo postavenie hosťujúceho obrancu Patrika Maiera, ktorý prekročil červenú čiaru. „Stál som na červenej čiare a Šťavák do mňa strčil, neviem prečo. Asi chcel zápas trochu vynervovať, čo sa mu aj podarilo. Chvalabohu, bolo to pre nás lepšie. Neviem, či som stál na ich polovici, ale od neho to bolo trochu prehnané,“ reagoval na inkriminovaný moment 24-ročný obranca  „belasých“.

Obaja hráči boli v minulom ročníku spoluhráčmi v drese Zvolena, a tak si Maier neodpustil podpichnutie. „Vedel som, že keď nastúpi, tak bude bordel na ľade, a tak to aj bolo,“ pousmial sa najvylučovanejší hráč Slovana a na záver si pred kamerami zaželal ukončenie série už v najbližšom stretnutí: „Dúfam, že to v pondelok urobíme a bude 4:0.“

Andrej Štastný sa vrátil do zostavy „corgoňov“ po takmer trojmesačnej absencii zapríčinenou zranením. Situáciu, ktorá predchádzala zápasu, príliš komentovať nechcel. „Nejako zvlášť by som to nerozoberal. Videl som Patrika, že bol na našej strane ihriska,“ stručne priblížil svoj pohľad na spomínaný moment a pokračoval: „Kamarát-nekamarát. Urobil by som to, keby tam bol hocikto,“ dodal center štvrtého nitrianskeho útoku, ktorý naposledy nastúpil 15. januára proti Detve.

V prvom dueli po zranení strávil na ľade desať minút. Svoj zdravotný stav po zápase však bližšie nešpecifikoval.  „Odkorčuľoval som to tak, ako som odkorčuľoval,“ odfúkol si a dal najavo, že stopercentne fit ešte nie je. Hokejistov Nitry prišla pred zápasom podporiť hŕstka fanúšikov, ktorí pripomenuli, že stále sú šiestym hráčom stavjaňovcov. „Bolo to od nich veľmi pekné. Tiež som bol z toho prekvapený,“ uzavrel trojnásobný účastník seniorských MS.  


Prehľad zápasu

2
Góly Góly
3
38 (5,26 %)
Strely Strely
35 (8,57 %)
32 (91,43 %)
Zákroky Zákroky
36 (94,74 %)
1/9 (11,11 %)
Presilové hry Presilové hry
0/5 (0,00 %)
5/5 (100,00 %)
Oslabenia Oslabenia
8/9 (88,89 %)
17/44 (38,64 %)
Vhadzovania Vhadzovania
27/44 (61,36 %)
Kompletný prehľad zápasu