Novým členom Výkonného výboru SZĽH sa stal František Skladaný, kongres zvolil aj nového kontrolóra

BRATISLAVA (SZĽH) – Kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja na stredajšom zasadnutí v Bratislave zvolil nového člena Výkonného výboru SZĽH, ktorým sa stal František Skladaný. Okrem toho delegáti hlasovali o mene nového kontrolóra hnutia. Túto pozíciu zaujal Ján Franek.

„Zasadnutie kongresu bolo plynulé. Zúčastnilo sa na ňom 67 delegátov s celkovým počtom 316 hlasov. Kľúčovými bodmi boli voľby nového člena Výkonného výboru SZĽH a taktiež kontrolóra SZĽH. Úspešným kandidátom gratulujeme k zvoleniu do funkcií a veríme, že vo svojich nových pozíciách budú prínosom pre slovenský hokej,“ povedal generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Lažo. 

Výkonný výbor SZĽH fungoval od decembra minulého roka v osemčlennom zložení v dôsledku nečakaného úmrtia Rudolfa Hrubého. Deviatu pozíciu obsadil František Skladaný, ktorý získal 202 hlasov delegátov, zatiaľ čo jeho protikandidát Július Lang 101 hlasov.

„Hneď, ako sa mi naskytla možnosť kandidovať do Výkonného výboru SZĽH, tak som neváhal a chcel som o tento post zabojovať. Formovanie slovenského hokeja je niečo, čo ma nesmierne zaujíma, a som rád, že môžem byť súčasťou toho. Na vyjadrenie konkrétnych cieľov v novej funkcii ešte bude čas, ale určite mám pripravených viacero bodov, ktorým sa chcem venovať,“ uviedol novozvolený člen VV SZĽH František Skladaný.  

Aktuálne funkčné obdobie členov VV SZĽH sa skončí v závere júna 2026. V súčasnosti v ňom okrem Skladaného figurujú aj prezident SZĽH Miroslav Šatan, generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo, Richard Pavlikovský, Dušan Mráz, Miroslav Dráb, Jozef Kužma, Branislav Semančík a Miroslav Lipovský. 

Kongres SZĽH na decembrovom zasadnutí odvolal z funkcie kontrolóra SZĽH Jaromíra Šmátralu, ktorého pôsobenie vo funkcii sa skončilo dňom zvolenia nového kontrolóra. Nahradil ho Ján Franek, ktorý bol jediným kandidátom na uvoľnenú pozíciu. Na stredajšom zasadnutí získal 291 hlasov delegátov. Členmi Dozornej rady SZĽH sú naďalej Norbert Koch a Peter Bohuš.