MS 2024: Potenciálni reprezentanti trénujú v Bratislave, Ramsay: Možno sa zopakuje Fehérváryho príbeh

BRATISLAVA (SZĽH) – S dvadsiatimi hráčmi odštartoval v utorok neoficiálny kemp slovenskej hokejovej reprezentácie v príprave na majstrovstvá sveta. Na spoločný tréning vykorčuľoval s nimi aj hlavný tréner Craig Ramsay, ktorý sa len na Veľkonočný pondelok vrátil na Slovensko. 

Doma na Floride strávil od februárovej asociačnej prestávky a dvojzápasu vo Zvolene s Nemeckom približne mesiac a pol. „Naša tímová manažérka Zuzka mi tentoraz dopriala príjemnú dávku voľna,“ rozhovoril sa s úsmevom sebe vlastným Craig Ramsay. Nedávno v spoločnosti rodiny a priateľov oslávil 73. narodeniny. Na Veľkonočný pondelok sa z Tampy cez Frankfurt presunul do Bratislavy, kde v utorok privítal dvadsať záujemcov o reprezentačný dres. „Ide o neoficiálny kemp, v podstate zopár tréningov s chlapcami, ktorí za sebou majú dlhú sezónu, no už nemajú klubové povinnosti,“ pokračoval Craig Ramsay. 

Na ľade bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu privítal trio brankárov Godlu, Hlavaja, Hrenáka, sedem obrancov a desať útočníkov. Spolu s nimi sa na tréningu zúčastnili aj dvaja juniorskí reprezentanti, pôsobiaci v Bratislave, Tomáš Královič a Roman Kukumberg. Obaja sa udržiavajú v tréningovom tempe pred blížiacim sa Turnajom piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade.

Vo štvrtok sa do tréningu zapojí aj dvojica útočníkov Hradca Králové Oliver Okuliar s Alexom Tamášim. V improvizovanom zložení absolvujú hráč do konca týždňai niekoľko tréningových jednotiek. „Vždy, keď boli títo chlapci v reprezentácii, odovzdali pre ňu maximum. Veríme, že v nasledujúcich dňoch či týždňoch to nebude inak. Rozhodli sme sa im ponúknuť možnosť spoločných tréningov. Je to lepšie nielen pre nich, ale aj pre nás. Verím, že každý z nich sa pobije o miestenku do ďalších fáz prípravy na majstrovstvá sveta. A dokonca aj na samotný šampionát. Možno objavíme napríklad nového Martina Fehérváryho, ktorý pred niekoľkými rokmi prišiel do národného tímu v rovnakej fáze na prvý týždeň, potom šiel na majstrovstvá sveta a napokon skončil v NHL. Nikdy nesúdim hráčov bez toho, aby som ich videl v tréningu a zápase. Preto sa pokojne môže stať, že sa podobný príbeh odohrá aj tento rok,“ povedal Craig Ramsay.

Prvou oficiálnou akciou v príprave na MS v Ostrave bude kemp národného tímu v Humennom, ktorý sa uskutoční od pondelka 8. apríla do piatka. V rámci neho odohrajú Slováci dva prípravné zápasy proti Švajčiarsku. Nominácia do Humenného bude známa ku koncu týždňa. 

Menoslov hráčov v tréningu:

Brankári: Denis Godla, Samuel Hlavaj, Dávid Hrenák,

Obrancovia: Patrik Bačik, Martin Bučko, Michal Ivan, Mário Grman, Rayen Petrovický, Boris Brincko, Andrej Golian.

Útočníci: Andrej Kukuča, Jozef Baláž, Martin Faško-Rudáš, Samuel Takáč, Marek Hecl, Matej Kašlík, Andrej Kollár, Silvester Kusko, Róbert Lantoši, Lukáš Cingeľ, Oliver Okuliar (od 4.4.), Alex Tamáši (od 4.4.).