Slovenská „šestnástka“ s druhou prehrou na turnaji v Salzburgu

SALZBURG (SZĽH) – Národný tím do šestnásť rokov na turnaji Wolfgang Rud Cup neuspel ani vo svojom druhom vystúpení. Zverenci trénera Radoslava Hecla nedotiahli do víťazného konca sľubne rozbehnutý zápas, v ktorom viedli 2:0 i 3:1 a po prehre 4:5 po predĺžení si do tabuľky turnaja pripísali iba jeden bod.

Slováci vstúpili do zápasu výborne, keď už v tretej minúte zužitkoval presilovú hru strelou z pravého kruhu Rajčan. O necelé štyri minúty neskôr navyše z predbránkového priestoru mieril presne Ožvald a aj vzhľadom na prevahu Slovákov v dovtedajšom priebehu hry, sa zdalo, že si kráčajú k víťazstvu. Salzburg však zmobilizoval sily a ešte do prestávky zásluhou Slafkovského znížil.

V druhej časti hry prinavrátil Slovákom dvojgólové vedenie Babeliak, no ešte do prestávky zásluhou Kerbera a 11,7 sekundy pred druhou sirénou aj Mykluchu dokázal Salzburg zrovnať stav skóre. Po prvýkrát do vedenia šli domáci v 54. minúte, keď pri avizovanom treste aj s dávkou šťastia strleil gól Cimmerman. Už-už sa zdalo, že si Salzburg dokráča po tri body, ale 50,9 sekundy pred koncom si vynútil predĺženie nikým nekrytý pred salzburskou bránkou Šramaty, aj keď gól bol v oficiálnom zápise pripísaný nakoniec Grochovi.

V úvode predĺženia mal tutovú šancu v úniku Ožvald, nakoniec platilo nedáš – dostaneš a Salzburg z nevinne vyzerajúcej akcie rozhodol. Iróniou osudu je, že vo víťaznom góle Salzburgu mali prsty dvaja Slováci, ktorí patria do kádra slovenskej „šestnástky“ a pôvodne boli aj nominovaní za Slovensko – po Braunovej prihrávke sa druhýkrát v zápase presadil Slafkovský.

Radoslav Hecl (hlavný tréner SR „16“): „V dnešnom zápase, v ktorom sme nastúpili proti ‚osemnástke‘ Red Bullu Salzburg sme chceli odčiť zlý výsledok zo včerajšieho stretnutia. Podľa toho sme aj do zápasu nastúpili, keď sme behom pár minút vyhrávali 2:0. Vyzeralo to, že zápas budeme mať pod kontrolou, žiaľ, koncentrácia nás opustila, súperovi sme dali možnosť skórovať, a to všetko malo na náš výkon zlý vplyv. Opäť sme začali kopiť tie isté nedostatky ako vo včerajšom zápase, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Po 60 minútach sme remizovali 4:4 a v predĺžení Slafkovský, rozdielový hráč zápasu, ktorý vypracoval všetky góly súpera, zápas rozhodol. Musím však jedným dychom povedať, že chlapci pristúpili k tomuto zápasu omnoho lepšie ako včera. Bohužiaľ, efektivita a kvalita postačovala iba na remízu, čo ma veľmi mrzí. Určite sme tento zápas chceli vyhrať.“

EC Red Bull Salzburg – Slovensko „16“ 5:4 po predĺžení (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 16. Slafkovský (Feist), 34. Kerber (Okonwo Prada, Brodnik), 40. Myklucha (Nyman), 54. Cimmerman (Horl), 62. Slafkovský (Braun) – 3. Rajčan (Chovaniak, Ožvald), 6. Ožvald (Rajčan), 26. Babeliak (Migila), 60. Groch (Migila).
Vylúčenia na 2 min.: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 32:26 (7:10, 11:7, 13:8 – 1:1). Rozhodovali: Sweewald – Oberhuber, Wimmler (všetci Rak.). Najlepší hráči zápasu: Noah Kerber – Samuel Rajčan.

Salzburg: Pfarrmaier – Kerber, Okonkwo Prada, Winkelmann, Schober, Necesany, Schmidbauer, Krotsch, Horl – Braun, Brondik, Slafkovský – Lutz, Cimmerman, Feist – Lutz, Zap, Mackner – Polegoschko, Nyman, Myklucha.
Slovensko: R. Eliaš – Groch, Kocúr, Chovaniak, Š. Miklovič, Š. Nemec, Maroš Mešár, Michal Kapičán, Bečár – Bačo, L. Nemec, Štefančík – Rajčan, Ožvald, Géci – Migila, Babeliak, M. Šramaty – Húževka, Demek, Svitač.