Reprezentanti do 16 rokov v druhom zápase v Kravařoch podľahli Fínom

KRAVAŘE (SZĽH) – Slovenskej hokejovej reprezentácii do 16 rokov nevyšlo druhé vystúpenie na Turnaji štyroch krajín v českých Kravařoch. Zverenci hlavného trénera Michala Blanára nebodovali ani v druhom dueli na podujatí, keď podľahli fínskym rovesníkom 1:8. Účinkovanie na turnaji zakončia v nedeľu o 12.00 h súbojom so Švédmi.

Mladí Slováci mali vo vyrovnanej prvej tretine príležitosti na otvorenie skóre, ale v závere úvodného dejstva dvakrát inkasovali. V 15. minúte presne namieril z dorážky Karassaari a o dve minúty ho napodobnil gólovou strelou aj Väänänen. Na začiatku druhej tretiny zvýšil fínske vedenie Kossila a rozbehnutého súpera nezastavilo ani zníženie Ďurča na 1:3. Už o 28 sekúnd neskôr skóroval Kallio, ku ktorému sa do konca zápasu pridali ešte Kossila, Wahlroos, Torkki a Uronen. Približne v polovici stretnutia došlo k zmene v slovenskej bránke. Dvořáka po šiestich inkasovaných góloch vymenil Ondavský, ktorého Fíni prekonali dvakrát. 

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov v českých Kravařoch

Slovensko - Fínsko 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)
Góly:
23. Ďurčo (Habda, Rezničák) – 15. Karassaari (Torkki), 17. Väänänen (Kallio), 21. Kossila (Suominen, Uronen), 23. Kallio (Kurri), 28. Kossila (Vanhatalo, Uronen), 29. Wahlroos (Särkkä), 30. Torkki (Laatikainen), 48. Uronen (Kossila, Suominen).
Vylúčení: 4:3 na 2 min; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:0; strely: 21:48, rozhodovali: Šico – Tvrdý, Peluha.

Slovensko: Dvořák (29. Ondavský) – Floriš, Kovalčík, Bereš, Syrný, Hazucha, Varga, Imriška, Koiš – Čurlej, Stankoven, Trebula – Rausa, Ďurčo, Macák – Rezničák, Habda, Zvolenský – Matta, Hybský, Foltín.

Michal Blanár, hlavný tréner SR 16: "Musím uznať, že Fíni boli počas celého zápasu lepší. Boli rýchlejší, silnejší a prevýšili nás v každej jednej individuálnej činnosti. Snažili sme sa im vyrovnať, dokázali sme si vypracovať aj pár šancí, ale nestačilo to. Navyše sme vôbec nepomáhali brankárom, nečistili sme predbránkový priestor, a to sa prejavilo na výsledku. Nechcem sa vyhovárať na to, že sme mali menej priestoru na oddych ako Fíni, do každého duelu musíme nastúpiť pripravení. Potrebujeme sa teraz otriasť z vysokej prehry a do súboja so Švédmi pôjdeme s tým, že chceme vyhrať. Musíme však hrať jednoducho, rýchlo a tímovo.