Šestnástka zakončí ročník v Kravařoch, Blanár: Verím, že budeme pokračovať v progrese

KRAVAŘE/BRATISLAVA (SZĽH) – Turnajom štyroch krajín v českých Kravařoch zakončí slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov účinkovanie v sezóne 2023/24. Trénerský štáb na čele s hlavným koučom Michalom Blanárom verí, že progres, ktorý je na hráčoch ročníka 2008 viditeľný počas celej sezóny, sa naplno prejaví. 

Šestnástka smeruje na miesto, kde sa už v rámci ročníka predstavila. Počas novembrovej asociačnej prestávky odohrala v Kravařoch tri prípravné súboje. S Čechmi dvakrát prehrala (1:5, 4:5 sn), so Švajčiarmi predviedla úspešný výsledkový obrat a napokon triumfovala 6:5 po nájazdoch. V decembri a vo februári sa reprezentanti do 16 rokov predstavili vo švajčiarskom Romanshorne.

„Nominovali sme výlučne chalanov, ktorí pôsobia na Slovensku, či už v našej Kaufland Extralige dorastu alebo v Extralige juniorov. Myslím, že sme zložili najsilnejší možný tím, azda na dve-tri výnimky. Chýbajú Adam Goljer a Michal Plančár, ktorí sú v starších reprezentáciách, Roderika Černáka trápi zranenie. Na základe aktuálnej formy jednotlivých hráčov je to najsilnejší možný výber,“ uviedol hlavný kouč šestnástky Michal Blanár.

Šestnástka si v Česku zmeria sily s elitnými európskymi výbermi. Turnaj odštartuje federálnym derby s Českom v piatok 19. apríla, o deň neskôr nastúpi proti Fínsku a v nedeľu proti Švédsku. Tréneri veria, že hráči budú pokračovať v niekoľkomesačnom výkonnostnom progrese. „Posun vidíme počas celej sezóny, ak si porovnáme jednotlivé turnaje v auguste, novembri, decembri či februári. Badateľný je aj pri pohľade na tréningový proces. V Kravařoch chceme vidieť zlepšenie nielen v porovnaní s predchádzajúcim podujatím ale aj tým, ktoré sme v rovnakom dejisku absolvovali vlani v novembri. Verím, že turnaj zvládneme,“ zaželal si Michal Blanár.

Nominácia SR 16 na VT a Turnaj štyroch krajín v Kravařoch

PROGRAM TURNAJA V KRAVAŘOCH

PIATOK 19. APRÍLA

14.00 Fínsko – Švédsko

18.00 Česko – Slovensko

SOBOTA 20. APRÍLA

14.00 Slovensko – Fínsko

18.00 Česko – Švédsko

NEDEĽA 21. APRÍLA

12.00 Švédsko – Slovensko

16.00 Česko – Fínsko