Šestnástka sa lúči s turnajom v Rige výhrou nad lotyšskou sedemnástkou

RIGA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zakončila účasť na Turnaji troch národov v Lotyšsku víťazstvom. V sobotňajšom súboji pokorila o rok starší domáci výber do 17 rokov najtesnejším skóre 1:0. Víťazný gól strelil v úvode 54. minúty Michal Svrček.

Zverenci trénera Ivana Králika vystrelili v prvej tretine na lotyšskú bránku deväť pukov, ale ani jeden z nich si nenašiel cestu medzi tri žŕdky. Dôležité však bolo, že v závere prvého dejstva i na začiatku druhého dokázali Slováci ubrániť dovedna dve oslabenia. Brankár Ondrej Šály tak v 31. minúte schádzal z ľadu s čistým kontom. Nahradil ho Jakub Hájek, ktorý pokračoval v nastavenom trende. V druhej tretine Slováci výrazne zvýšili početnosť streľby. Boli lepší ako Lotyši, o čom svedčí strelecký pomer 15:4, no gól streliť nedokázali. Rozvlniť sieť sa im podarilo až v 54. minúte, jediným strelcom stretnutia sa stal Michal Svrček po asistencii Vladimíra Draveckého.

Mladí Slováci dosiahli na podujatí bilanciu jedna prehra a dve víťazstvá. Neuspeli hneď v úvodnom súboji, švajčiarskej šestnástke v ňom podľahli 2:4. Následne si pripísali dve výhry nad lotyšskými výbermi. Ten do 16 rokov pokorili 7:2, o rok starší do 17 tesne 1:0.

Turnaj troch národov hráčov do 16 rokov

Slovensko ­­– Lotyšsko „17“ 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. Svrček (Dravecký).

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:21.

Rozhodovali: Jakovjevs – Brinecs, Deparis – 211 divákov.

Zostava SR 16: Šály (31. Hájek) – Dravecký, Vajko, Rusznyak, Kalman, Kohút, Grečmal, Uhlík, Fülöp – Tomík, Chovan, Mišiak – Chrenko, Svrček, Dubravík – Bórik, Čunderlík, Saloň – Hukel, Stas, Slovák. Tréner I. Králik.

Hlas po zápase

Ivan Králik, tréner SR 16: „Bol to veľmi dobrý zápas z našej strany. Musíme sa však naučiť rozhodovať takéto duely skôr, a to tak, že strelecké príležitosti, ktoré si vytvoríme, premeníme na góly. Je iné, ak si vytvoríme viacgólový náskok a vstupujeme do ďalšej tretiny s ním, ako keď ideme za stavu 0:0. Duel nám však potvrdil, že naši chlapci dokážu hrať šesťdesiat minút sústredene a bez výpadku, čo nás teší. Rovnako aj skutočnosť, že odchádzame domov vo víťaznej nálade.