Projekt SR 18: Mladíci siahali na ďalšiu výhru v TIPOS SHL, v Žiari padli po predĺžení

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov siahala na druhé tohtosezónne víťazstvo v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. Po dobrom výkone nestačila na Žiar nad Hronom, ktorý bojuje o šieste miesto a priamy postup do play-off. O víťazstve domácich 3:2 rozhodol v predĺžení kapitán Viktor Fekiač. Duel v Slovalco Aréne sledovalo vďaka účasti študentov takmer 2000 divákov.

Osemnástka potvrdila v prvom zápase po reprezentačnej prestávke svoju stúpajúcu formu. Po tesnej prehre 2:3 po predĺžení v Považskej Bystrici z konca januára dokázali zverenci Martina Dendisa zvíťaziť 1. februára na ľade Modrých krídel Slovan po samostatných nájazdoch. V Žiari nad Hronom mladíci siahali na druhú výhru v rade, dvakrát v zápase viedli, ale napokon padli v predĺžení. Mladí reprezentanti skórovali ako prví. Už v 5. minúte šli do vedenia po góle Lašša. Ešte v prvej tretine odpovedal na domácej strane krídelník prvej formácie Nicolas Gašpar. V 21. minúte prinavrátil Tobias Tomík mladíkom vedenie, „indiáni“ ale v treťom dejstve vyrovnali zásluhou Fekiača. Ten napokon svojím druhým gólom rozhodol o dôležitých dvoch bodoch domácich do tabuľky.

TIPOS SHL – vložený zápas

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 12. N. Gašpar (V. Fekiač, Kremnický), 44. V. Fekiač (Pač, Jakúbek), 64. V. Fekiač (Jakúbek, Pač) – 5. Lašš (Šimon, Šatan), 21. Tomík (Beluško, S. Húževka). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 59:23. Rozhodovali: Mĺkvy, Rojík – Nosek, Šcurka – 1935 divákov.

Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Kuboš, Rais, Kobolka, Kremnický, Šeliga, Čulík, Zubák – Jakúbek, Fekiač, N. Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Rajčan, Brumerčík, Jamrich.

SR 18: A. Lenďák – Beluško, Húževka, Fabuš, Ličko, Šlank, Šimon – Tomík, Prokopovič, Straka – Lašš, Šatan, Chrenko – Liščinský, Krchňavý, Semančík – Hazala.