Projekt SR 18: Desaťgólová prestrelka v Poprade priniesla tri body Rimavskej Sobote

POPRAD (SZĽH) – Tím projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov nebodoval ani v desiatom zápase v aktuálnej sezóne TIPOS SHL. Mladíci nastúpili netradične v pondelok vo vloženom stretnutí 56. kola proti hráčom Rimavskej Soboty a nováčikovi súťaže podľahli 3:7. Vo zvyšku prebiehajúceho týždňa odohrajú ešte dva duely. Vo štvrtok nastúpia v TIPOS SHL proti Žiline a v piatok v Extralige juniorov privítajú Popradčanov.

Projektový výber v prvej tretine dvakrát zmazal jednogólové manko. Na otvárací zásah Martina Ďalogu zo 4. minúty rýchlo zareagoval Tobias Tomík, ktorý premenil trestné strieľanie. V 8. minúte síce poslal hostí opäť do vedenia Jurij Nazarov, ale slovenskí reprezentanti onedlho vyrovnali v presilovke zásluhou Richarda Hazalu.

Pre konečný výsledok zápasu bola rozhodujúca druhá tretina, v ktorej hokejisti Rimavskej Soboty skórovali až päťkrát. Ťažili najmä zo zaváhaní mladíkov. V 22. minúte premenil samostatný nájazd Michail Šabanov, o šesť minút neskôr potrestal chybnú rozohrávku domácich Ivan Jakubík a rovnaký hráč zakrátko presne namieril z úniku. Do prestávky navyše využil presilovku Vladislav Solomončak a dobre mierenou ranou od modrej čiary ho napodobnil ešte aj Jozef Rákoš, ktorý prekonal už striedajúceho Alana Lenďáka. Zverenci Martina Dendisa v poslednom dejstve iba skorigovali nepriaznivý stav. V 43. minúte sa presadil Tomáš Šlank. 

TIPOS SHL – vložený zápas 56. kola

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HKM Rimavská Sobota 3:7 (2:2, 0:5, 1:0)
Góly:
5. Tomík z trestného strieľania, 11. Hazala (Šlank, Zimáni), 43. Šlank (Gašo, Húževka) – 4. Ďaloga (Ordzovenský, Frídel), 8. Nazarov (Ďaloga, Cútt), 22. Šabanov (Lenďák), 28. Jakubík (Nazarov, Solomončak), 28. Jakubík (Ordzovenský, Lenďák), 31. Solomončak (Šabanov, Lenďák), 39. Rákoš (Šabanov, Kožuch). 

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 21:48.

Rozhodovali: Rojík, Kocúr – Rehák, Knižka – 30 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Haronik (31. Lenďák) – Varga, Fabuš, Janák, Beluško, Šlank, Húževka, Šimon, Štrbáň – Gašo, Prokopovič, Tomík – Hazala, Straka, Zimáni – Liščinský, Krchňavý, Liška – Lasš. Tréner: M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: "Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná a dokázali sme sa v nej dvakrát dotiahnuť na súpera, keď sme vyrovnali z 0:1 na 1:1 a z 1:2 na 2:2. Náš vstup do druhej tretiny bol však veľmi slabý. Postupne sme inkasovali až päť gólov, čo sa nám nemôže stávať. Mali sme príliš veľký herný výpadok, ktorý súper svojou kvalitou potrestal. Po príhovore v šatni bol náš výkon v tretej tretine zlepšený, predviedli sme väčší dôraz aj emóciu. Vyhrali sme ju 1:0, s čím môžeme byť v rámci možností spokojní. Druhé dejstvo však nespĺňalo ani najnižšie kritériá, čo nás stálo celý zápas. Musíme sa z toho poučiť a hrať náš hokej celých šesťdesiat minút."