MMSR-dorast: Päťgólový Sobotka vystrieľal Nitre druhé víťazstvo, Slovan triumfoval v predĺžení

POPRAD (SZĽH) - Hokejisti MMHK Nitra bodovali naplno aj v druhom vystúpení na finálovom turnaji Kaufland Extraligy dorastu v rámci Mládežníckych majstrovstiev Slovenska v Poprade. V úvodnom sobotňajšom dueli zdolali Banskobystričanov 8:3, keď sa piatimi gólmi prezentoval útočník Michal Sobotka. Naopak, prvý triumf dosiahol bratislavský Slovan, ktorý v dramatickom súboji pokoril Duklu Trenčín 2:1 po predĺžení.

Nitranom rovnako ako v piatkovom zápase vyšla prvá tretina, v ktorej skórovali až päťkrát. Na presilovkový zásah Michala Sobotku z 5. minúty síce odpovedal už o 18 sekúnd neskôr Karol Križan, ale nasledujúce minúty patrili dorastencom spod Zobora. V 10. minúte udrel v oslabení Tomáš Chrenko a do prestávky pridal ďalšie tri góly Sobotka. Rozbehnutí Nitrania pokračovali v ofenzívnom predstavení aj v druhom dejstve. Ich šiesty gól pridal Tomáš Pobežal a v 38. minúte využil presilovku nechytateľnou strelou Sobotka. V záverečnej tretine Banskobystričania skorigovali nepriaznivé skóre gólmi Davida Šuchaňa s Lukášom Tomkom, na opačnej strane sa presadil Ľubomír Mikuš.

BARANI Banská Bystrica - MMHK Nitra 3:8 (1:5, 0:2, 2:1)
Góly: 5. Križan (M. Plančár), 50. Šuchaň (Čunderlík, Križan), 56. Tomka (Čunderlík, Kobolka) - 5. Sobotka (T. Chrenko ml.), 10. T. Chrenko ml., 13. Sobotka, 15. Sobotka (Kodhaj, T. Chrenko ml.), 20. Sobotka (T. Chrenko ml.), 32. T. Pobežal, 38. Sobotka (Lisý, T. Chrenko ml.), 54. Ľ. Mikuš.
Vylúčenia (2 min.): 5:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 23:41. Rozhodovali: T. Orolin, Valach - Pribula, Nosek.

Druhý sobotňajší zápas bol oveľa chudobnejší na góly. V prvých 40 minútach dosiahli jediný presný zásah dorastenci Slovana. Pred brankára Richarda Rafaja sa natlačil Samuel Bohoš a poslal puk do siete. Situáciu ešte musel overiť videorozhodca, ale ten nezmenil pôvodný verdikt hlavných arbitrov. Hra sa viac rozprúdila až v tretej tretine po vyrovnaní trenčianskeho útočníka Andreja Páričku. V závere riadneho hracieho času mali oba tímy viaceré príležitosti na rozhodnutie. To však prišlo až tesne pred koncom predĺženia. V ňom najskôr Dukla nevyužila presilovku piatich proti trom a napokon inkasovala v oslabení. Sekundu pred sirénou presne vystrelil Jakub Mikulec.

HC SLOVAN Bratislava - HK DUKLA Trenčín 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 13. Bohoš (Ličko), 65. Mikulec (Ličko) - 48. Párička (Harvánek, Nikmon).
Vylúčenia (2 min.): 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 29:37. Rozhodovali: Štefik, M. Novák - Hajnik, Šoltés.

Finálový turnaj Kaufland Extraligy dorastu vyvrcholí dvoma nedeľňajšími zápasmi. Od 12.00 si zmerajú sily hokejisti Trenčína a Banskej Bystrice, od 15.00 proti sebe nastúpia hráči Nitry a Slovana Bratislava.

Spoluorganizátorom podujatia je mesto Poprad, ktoré má v roku 2023 titul Európske mesto športu.