Miškovec zdolal hráčov MAC Újbuda

Miškovec 23. februára (TASR) - Hráči Miškovca zdolali MAC Újbuda 2:0 v nedeľňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti hokejovej extraligy.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MAC Újbuda 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 47. Galanisz, 60. Valchař (Beauviller)

Rozhodovali: Snášel, T. Orolín - Beniač, Šoltés, vylúčení: 6:6 na 2 min,, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 911 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Wehrs, Vojtkó, Láda - Beach, Galanisz, Rodman - Beauviller, Vas, Valchař - Ritó, Harrison, Magosi - P. Kiss, Páterka

Újbuda: Bernard - Macaulay, Busenius, Bugár, Carlisle, Pozsgai, Garát, Bl. Orbán - Sofron, Stretch, Klempa - Szigeti, Majoross, Kreisz - Terbócs, Nagy, Szücs - Pitt, Bodó, Br. Orbán - Löczi

Maďarské družstvá si zopakovali vzájomný súboj po dvoch dňoch a tentokrát sa tešil domáci Miškovec. V prvých dvoch tretinách gól nepadol a o najdramatickejší moment sa nechtiac postaral čiarový rozhodca, ktorý desať sekúnd pred koncom druhej tretiny dostal pukom do tváre a odniesli ho na nosidlách. Zápas tak dopískala trojica.

Na úvodný gól čakali diváci až do 48. minúty kedy po individuálnej akcii skóroval Nikandrosz Galanisz. Druhý gól pridal Radim Valchař pri vabanku hostí 40 sekúnd pred koncom.