JOJ Šport Slovenský pohár: K finále je najbližšie Trnava, Levice a Žilina sú v rovnakej pozícii

BRATISLAVA (SZĽH) - JOJ Šport Slovenský pohár vstúpil začiatkom aktuálneho týždňa do semifinálovej fázy, v ktorej figurujú výlučne účastníci TIPOS SHL. Úvodný zápas najlepšie zvládla Trnava, ktorá v domácom prostredí zdolala Humenné 4:2. Súboj medzi Levicami a Žilinou sa skončil remízou 3:3. Odvetné zápasy budú na programe počas decembrovej reprezentačnej prestávky.

Sumáre úvodných semifinálových zápasov JOJ Šport Slovenského pohára

HK Gladiators Trnava – HC 19 Humenné 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 22. Dvonč (Antonov, Rašin), 31. Jurák (Okoličány, Holovič), 49. Antonov (Kukumberg), 53. Kukumberg (Antonov) – 32. Safaralejev (Vrábeľ, Glazkov), 56. Ragan (Farkaš, Miškuf).
Rozhodovali: Krajčík, Crman – Jurčiak, Klejna; strely: 35:38; vylúčení: 2:4; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 215 divákov.

Trnava: Hollý – Korím, Bulák, Maarnela, Ejem, Rašin, Schmidt, Kocúr, Kliment – Okoličány, Holovič, Jurák – Bodnár, Kukumberg, Antonov – Deneš, Kupka, Dvonč – Urban, Tóth.
Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Marcinko, Glazkov, Stripai – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Borov, Farkaš, Miškuf.

Do stretnutia na západe republiky vkročili aktívnejšie domáci hokejisti. Počas prvej tretiny mali viac z hry, ale žiadna z príležitostí v sieti neskončila. Prvýkrát sa Trnavčania radovali krátko po príchode z kabín. Do ofenzívy sa vydalo duo Antonov – Dvonč a po sérii šťastných odrazov skóroval druhý menovaný – 1:0. O zhruba desať minút neskôr si obrana „levov“ neustrážila nakorčuľovaného Juráka. Kapitán „gladiátorov“ si zoči-voči brankárovi dovolil obrovskú parádu a zvýšil na 2:0. Humenné ani zďaleka neskladalo zbrane, už počas ďalšieho striedania zaskočil výborne chytajúceho Hollého umiestnenou strelou do horného rohu bránky kanonier Safaralevej. Hostia vstúpili do záverečnej periódy s cieľom čo najrýchlejšie sa dotiahnuť na súpera. Kukumberg však na opačnej strane klziska vyhral buly a Antonov pohotovou strelou prinavrátil Trnave dvojgólové vedenie – 3:1. Už o chvíľu si spomínané duo garde otočilo a z presného zásahu sa po bravúrnej asistencii tešil skúsený center – 4:1. Ani za tohto stavu sa zverenci hlavného trénera Parfionova nevzdali a odmeny sa dočkali štyri minúty pred záverečným klaksónom, keď strelou v páde na konečných 4:2 upravil Jakub Ragan.

HK Levice – Vlci Žilina 3:3 (0:0, 0:2, 3:1)
41. Novák (Zahradník), 50. Múčka (Lacka), 56. Szücs (Vorobiev) – 24. Varga (Halama, Kluka), 27. Růžička, 49. Varga (Růžička, Koyš).
Rozhodovali: Konc ml., Píšťanský – Bezák, Haringa; strely: 27:34; vylúčení: 4:8; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 250 divákov.

Zostavy
Levice:
Nagy – Novák, Socha, Rais, Šiškov, Gaško, Korenko, Štefanka, Lauro – Zahradník, Lacka, Volko – Vorobiev, Suľovský, Leščenko – Múčka, Pohl, Szücs – Gubo, Tužinský, Smidžár.
Žilina: Romančík – Šidlík, Hajas, Růžička, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Hudec – Kluka, Halama, Varga – Koyš, Tibenský, Melcher – Macek, Bečka, Rehák – Jakubík, Dudáš, Lopušan.

Nedávna akvizícia „vlkov“ Róbert Varga si svoju fantastickú formu preniesol aj do pohára. Za tri zápasy nastrieľal už päť gólov, keď o finále bojujúceho súpera z Levíc pozdravil ďalšími dvoma presnými zásahmi. Žilina mala duel na juhu Slovenska vynikajúco rozbehnutý, do záverečného dejstva vstupovala s dvojgólovým náskokom. Levičania však boli v tretej tretine mimoriadne efektívni, veď tretina ich streleckých pokusov sa zatrepotala v sieti. Prvé semifinále sa napokon skončilo netradičným hokejovým výsledkom - remízou 3:3.