Detva bodovala naplno po štyroch prehrách

Detva 20. decembra (TASR) - Hokejisti Detvy zvíťazili v piatkovom domácom zápase 32. kola Tipsport Ligy nad MAC Újbuda 4:3. Detva bodovala naplno po štyroch prehrách.

HC 07 WPC Koliba Detva - MAC Újbuda 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 1. Zuzin (Mart. Chovan), 22. Podešva (Žilka, Král), 32. Gašpar (Žilka), 55. Zuzin (Sýkora, Ščurko) - 8. Strech (Pozsgai), 20. Strech (McNally), 55. Pitt (Terbócs, Nagy). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc st. - Stanzel, Šoltés, 412 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Andersons, Mart. Chovan, Kuklev, Lalík, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec, Turan _ Sýkora, Zuzin, Ščurko _ Žilka, Podešva, Král _ Török, Valent, Gašpar _ Ľupták, Čacho, Čenka

MAC Újbuda: Halász - Poszgai, McNally, Macaulay, Garát, Fejes, Carlisle, Blake Orbán - Terbócs, Pitt, Nagy - Bodó, Langkow, Brance Orbán - Sofron, Strech, Klempa - Kreisz, Majoross, Pápa

Už po 36 sekundách sa domáci dostali do vedenia, keď sa presadil Zuzin. Hosťom sa však podarilo v prvej tretine otočiť stav. Najprv v 8. minúte Strech z uhľa nachytal brankára Petríka a necelú minútu pred klaksónom ten istý hráč poslal hostí do vedenia.

Úvod druhej časti hry vyšiel Detve. V 22. minúte vyrovnal Podešva a v 32. minúte jej vrátil vedenie Gašpar. V závere tretiny mohla Budapešť vyrovnať, ale nepochodili Pitt ani Langkow, v oboch prípadoch zasiahol Petrík.

Detva sa dočkala aj štvrtého gólu. V 55. minúte dosiahol druhý zásah v zápase Zuzin. Maďari síce okamžite odpovedali, keď o 23 sekúnd neskôr skóroval Pitt, no domáci si už tri body postrážili.