Nitra otočila zápas v Nových Zámkoch

NOVÉ ZÁMKY 20. novembra (SITA) - Hráči HK Nitra dokázali triumfovať v utorkovom zápase 24. kola Tipsport ligy nad rivalom MHC Mikron Nové Zámky 4:2.

Domáci pritom vstúpili do tohto stretnutia úspešnejšie a už v 3. min sa ujali vedenia po góle Bajteka. Odpoveď hostí prišla o 11 minút neskôr, keď vyrovnával Lane Scheidl. Spokojnejší napokon do kabín odchádzali Novozámčania, keď im vedenie prinavrátil v 17. min Patrik Rogoň. K obratu "corgoňov" zavelil v prostrednom dejstve vyrovnávajúcim gólom Róbert Lantoši a v tretej tretine zabezpečil všetky body pre Nitru Kale Kerbashian. V posledných sekundách stretnutia ešte pridal poisťujúci gól Branislav Rapáč. Nitra sa po utorkovom zápase nachádza na 6. mieste, Nové Zámky sú s trojbodovým náskokom o priečku vyššie.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Nitra - 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Bajtek (T. Urban), 17. Rogoň (M. Novák, J. Jurík) - 14. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29. Lantoši (Mezei, McCormack), 52. Kerbashian (Morrison, Majdan), 60. B. Rapáč (Mezei, Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše M. Slovák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, Zbořil (Nové Zámky) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Tvrdoň, Synek, Macko
počet divákov: 1763

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Linet, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, B. Fábry, Slávik
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - Hrušík, Čaládi, Buček