Tipsport ligu by mal v budúcej sezóne naďalej riadiť Pro-Hokej

BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Slovenskú najvyššiu hokejovú súťaž Tipsport ligu by mala v nasledujúcej sezóne naďalej riadiť spoločnosť Pro-Hokej.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a Pro-Hokej sa majú dohodnúť na predĺžení spolupráce ešte počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta a opäť podpíšu zmluvu na jeden ročník, pričom šéfom riadiaceho orgánu ligy zostane Richard Lintner.

V nasledujúcej sezóne domácej najvyššej súťaže by malo dôjsť aj k obmedzeniu počtu cudzincov. V jednom tíme by mali pôsobiť maximálne šiesti korčuliari a jeden brankár zo zahraničia. Informácie prinieslo štvrtkové vydanie denníka Šport.

Téma riadenia slovenskej najvyššej súťaže rezonuje v hokejových kruhoch už dlhšie. V ostatných takmer dvoch dekádach mala rozhodovacie kompetencie spoločnosť Pro-Hokej, na ktorej čele momentálne stojí Richard Lintner.

Súčasná zmluva medzi Pro-hokejom a SZĽH vyprší 31. mája 2019 a zväz v predchádzajúcich mesiacoch avizoval, že má záujem o riadenie extraligového diania. Podľa najnovších správ sa však situácia zmenila.