MS20: Štvorgólový obrat Slovákov proti Nemcom, vyhrali 6:5 po predĺžení

MÖLNDAL (SZĽH) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v druhom prípravnom súboji pred štartom juniorského šampionátu. V súboji s Nemeckom prehrávali v 43. minúte už 2:5, duel však doviedli do predĺženia a v ňom rozhodol o triumfe 6:5 v presilovke Dalibor Dvorský. Štyri body za gól a tri asistencie nazbieral obranca Maxim Štrbák.

Trénerský štáb nezaradil do zostavy pre piatkový duel brankára Rastislava Eliáša, obrancu Jakuba Chromiaka a útočníkov Patrika Masnicu s Petrom Cisárom. V úvodnej tretine vyťažili Nemci z minima maximum. Z dvoch rýchlych útokov strelili dva góly. Slovenská hra sa výrazne zlepšila v druhej tretine. Zverenci trénera Feneša začali súpera napádať, zvýšili početnosť streľby, vybojovali si presilovú hru a vyrovnali skóre. Najskôr sa v predbránkovom priestore presadil Sýkora, následne doklepol odrazený puk do siete Čiernik. Slováci mohli ísť aj do vedenia, ale presilovku nevyužili a do konca druhého dejstva ešte dvakrát kapitulovali.

Keď v 43. minúte zvýšili Nemci na 5:2, zdalo sa, že duel dovedú do víťazného konca. Slováci však ukázal charakter a troma gólmi poslali zápas do predĺženia. Postupne sa presadili Mešár, Honzek i Štrbák. Slováci v záverečnom dejstve výborne korčuľovali, mali herne navrch a v závere mohli rozhodnúť, no nevyužili ponúknutú príležitosť v presilovke v záverečných troch minútach. Čo nevyšlo v riadnom hracom čase, vynahradili si v predĺžení. Početnú prevahu po faule na Honzeka zužitkoval Dvorský strelou z prvej po ôsmich sekundách presilovky.

Slováci si v sobotu 23. decembra presťahujú šatňu do Göteborgu do arény Frölundaborg, kde odohrajú zápasy základnej B-skupiny. Prvý už 26. decembra proti Česku. O deň neskôr narazia na Švajčiarov. Po dni voľna si zmerajú sily s Nórmi a po ďalšom dni voľna, konkrétne na Silvestra, vyzvú USA.

prípravný zápas pred MS hráčov do 20 rokov

Slovensko – Nemecko 6:5 pp (0:2, 2:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 24. Sýkora (Repčík, Štrbák), 30. Čiernik (Štrbák, Dvorský), 44. Mešár (Kmec, Žabka), 50. Honzek (Mišiak, Radivojevič), 52. Štrbák (Petrovský, Sýkora),  63. Dvorský (Štrbák, Repčík) – 13. Schreiner (Hübner), 19. Schreiner (Lutz), 39. Oswald (Hauf, Lutz), 40. Oswald (Hördler, Hübner), 43. Assavolyuk (Brandl).

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 41:36.

Zostava SR 20: Gajan – Štrbák, Nátny, Kmec, Moško, Radivojevič, Pišoja, Baran, Žabka – Mešár, Petrovský, Sýkora – Čiernik, Dvorský, Mišiak – Pekarčík, Repčík, Honzek – Šotek, Dej, Žlnka – Kukumberg, Suchý. Tréner I. Feneš.