Dvadsiatka s prvým triumfom v Poprade, Švajčiarov pokorila 3:2

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zaknihovala na Turnaji piatich krajín v Poprade prvé víťazstvo. V sobotňajšom súboji v Poprade pokorila Švajčiarov 3:2.

Slováci mali dobrý vstup do stretnutia. V 11. minúte viedli 2:0 zásluhou Fedora s Eperješím. V druhej tretine zvýšil na 3:0 Královič a Slovákom napokon trojgólový náskok stačil. Švajčiari boli v druhom dejstve strelecky aktívnejší, súpera prestrieľali 14:8, no vyťažili iba dva góly a zníženie na konečných 2:3. Tretiu tretinu poznačilo viacero vylúčení na oboch stranách. Slovenskí mladíci si však tesný náskok ustrážili aj vďaka Slávikovi, ktorý kryl 29 švajčiarskych striel.

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov

Slovensko – Švajčiarsko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
7. Fedor (Pilát), 11. Eperješi (Gron), 26. Královič (Kukumberg, Klečka) – 27. Zehnder (Gruber, Meier), 33. Holzer (Horak, Pedrazzini).

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 25:31.

Rozhodovali: Výleta, Orolin – Frimmel, Pribula – 499 divákov.

Zostava SR 20: Slávik – Královič, Valent, S. Barcík, Eperješi, Polák, Hrenák, Sakmár, Vaverčák – Klečka, Fedor, Kukumberg – Pilát, Gron, Vojtech – A. Barcík, Holík, Kiss – Havadej, Semančík, Stahoň. Tréner I. Feneš.

Hlas po zápas

Tomáš Surový, asistent trénera SR 20: „Sme veľmi radi, že chalani nadviazali na bojovný výkon z tretej tretiny proti Fínom. Plnili taktické pokyny, dokázali si vytvoriť trojgólový náskok. Ku cti im slúži, že v tretej tretine bojovali až do konca a ubránili tesný náskok.“