KP: Poprad prehral s Karagandou 0:4, nepostúpil na finálový turnaj

KRAKOV - Hokejisti HK Poprad nepostúpili na finálový turnaj Kontinentálneho pohára. Definitívne o tom rozhodlo víťazstvo Krakova nad Asiagom 4:3 po predĺžení v záverečnom zápase E-skupiny v Krakove.

Popradčania sa po prehrách s Krakovom a kazašskou Karagandou dostali do situácie, keď potrebovali k postupu akékoľvek víťazstvo Asiaga nad Krakovom. V takom prípade by postúpili práve na úkor domáceho tímu, no Krakov získal potrebné víťazstvo gólom ruského útočníka Arťoma Vorošila.

 

Kontinentálny pohár - E-skupina:

Saryarka Karaganda - HK Poprad 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Borisevič (Beljajev), 21. Bezrukov (Beljajev), 44. Anochovskij (Zelenkov), 50. Rachmanov (Anochovskij). Rozhodovali: Šindel (ČR), Wikstrand (Nór.) - Nenko, Kucharewicz (obaja Poľ.), vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Dalhuisen (Pop.) 5+DKZ za útok na hlavu a krk, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Karaganda: Selivjorstov - Sikšna, Chorošev, Nurgalijev, Voronkov, Polochov, Anochin, Žarenov, Fjodorovs - Anochovskij, Rachmanov, Grymzin - Kulijev, Danijar, Zelenkov - Beljajev, Bezrukov, Borisevič - Koževnikov, Jakovlev, Larionovs

Poprad: Tomek - Drgoň, Brejčák, Rymsha, Dalhuisen, M. Mešár, Ulrych, Demo, Nahálka - Skokan, Livingston, Svitana - F. Mešár, Paločko, Handlovský - Šišovský, Kundrik, Bjalončík - Jevoš, Valigura, Dzivjak

Popradčania nastúpili do zápasu s cieľom spečatiť postup, no veľkou prekážkou bola pre nich obrana Karagandy na čele s brankárom Selivjorstovom. Popradčania v 7. minúte nevyužili presilovku a krátko po nej inkasovali, keď Borisevič využil chybu v rozohrávke "kamzíkov" - 0:1.

Saryarku nasmeroval k víťazstvu gól v 24. sekunde druhej tretiny, keď Bezrukov ťažil z vyhraného buly Beljajeva v útočnom pásme a prekvapil Tomeka - 2:0. Druhá tretina priniesla viacero vylúčených a hernú prevahu Popradu, no kontaktný gól v sľubných šanciach nestrelili Mešár ani Handlovský.

Od 44. minúty prehrával Poprad už 0:3, keď jeho hráči prepadli v strednom pásme a prečíslenie dvoch proti jednému zakončil Anochovskij. O dve minúty sa zápas skončil pre popradského obrancu Dalhuisena, ktorý dostal trest za napadnutie hlavy a krku. Kazašský tím vyťažil z 5-minútovej presilovky gól Rachmanova, ktorý zblízka prestrelil popradského brankára - 0:4. Popradčania ani v závere nenašli recept na obranu súpera a na ceste za postupom potrebovali víťazstvo Asiaga vo večernom zápase s Krakovom.

 

ďalší výsledok E-skupiny:

Asiago - Krakov 3:4 po predĺžení (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 32. a 34. Salinitri, 55. Magnabosco - 10. E. Němec, 20. Ismagilov, 32. Jacenko, 65. Vorošilo

 

tabuľka E-skupiny:

1. Karaganda 3 3 0 0 0 10:2 9*

2. Krakov 3 0 2 0 1 8:8 4*

3. Poprad 3 1 0 1 1 6:9 4

4. Asiago 3 0 0 1 2 6:11 1

* postup