Košice triumfovali v šlágri pod Zoborom, zápas v závere rozhodol Nagy

NITRA 13. novembra (SITA) - Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade Nitry tesne 4:3.

Po vyrovnanej úvodnej tretine poslal hostí do vedenia v 32. min Patrik Lušňák, ktorý potrestal vylúčenie Kenneyho Morrisona. V 47. min sa zapísal do streleckej listiny Gabriel Spilar a zdalo sa, že "oceliari" si pohodlne dôjdu po tri body. Lane Scheidl so Samuelom Bučekom však v poslednej časti hry vyrovnali a Nitrania boli späť v hre o víťazstvo. K očakávanému predĺženiu sa ale napokon nedostali, pretože 61 sekúnd pred koncom dostal ideálnu prihrávku do úniku Ladislav Nagy a presnou strelou prekonal Juraja Šimbocha. Košičania tak ukončili sériu troch prehier a vďaka cennej výhre sa dostali v tabuľke pred Nitru na druhé miesto.

HK Nitra - HC Košice 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 13. Scheidl, 50. Scheidl (Majdan, McCormack), 54. S. Buček (Bortňák, B. Rapáč) - 7. Jokeľ (Žitný, Brophey), 32. P. Lušňák (Pulli, Brophey), 47. Spilar (Hričina, Ignatuškin), 59. L. Nagy (Suja)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, M. Novák - M. Kollár, Rojík
počet divákov: 2895

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Čaládi, A. Kollár, Hrušík - Fominych
Košice: Škorvánek - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Galamboš, P. Lušňák - Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma - Jokeľ, Brophey, Žitný - Kafka