B-skupina: Slovinci podľahli Bielorusom a opúšťajú elitnú kategóriu MS

PARÍŽ - Žiga Jeglič s Davidom Rodmanom dokázali nakloniť misky váh po prvej tretine na stranu slovinského tímu. Bielorusi však štyrmi gólmi v prostrednej časti otočili skóre duelu B-skupiny v Paríži a napokon zdolali Slovincov 5:2. Tento výsledok znamená, že slovinskí hokejisti s určitosťou opúšťajú elitnú kategóriu, keď v šiestich zápasoch získali iba jeden bod. Bez ohľadu na výsledok ich posledného súboja v skupine B už nemajú nádej na udržanie.

Súboj Slovinska s Bieloruskom, foto: SITA / AP

SLOVINSKO - BIELORUSKO 2:5

Slovinsko začalo priamy súboj o zotrvanie dobre, keď po prvej tretine viedli 2:1. Skóre síce otvoril hráč Bieloruska Pavlovich, no Slovinci pomerne rýchlo odpovedali, keď sa pri presilovke trafil bývalý hráč Slovana Bratislava Žiga Jeglič. David Rodman gólom do šatne naklonil misky váh na slovinskú stranu, lenže to bol zároveň posledný gól slovinského tímu v celom zápase.

Druhé dejstvo suverénne ovládli Bielorusi, ktorí štyrmi gólmi sfúkli súpera a rozhodli o svojom zotrvaní medzi najlepšími. V záverečnom dejstve sa už nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo. Slovinci sa s turnajom rozlúčia v stretnutí proti domácim Francúzom, Bielorusov čaká derniéra s Nórmi, ktorí ešte majú šancu na postup do štvrťfinále.

MS v hokeji 2017:
B-skupina (Paríž/Fr.):

Slovinsko - Bielorusko 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
17. Jeglič (Verlič, Sabolič), 20. Rodman (S. Kovačevič, Pretnar) - 14. A. Pavlovič (Šinkevič, Linglet), 21. Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 30. A. Pavlovič (Šinkevič), 39. Šinkevič (A. Pavlovič, Linglet), 40. Stas (Stefanovič)
Vylúčení: 5:5 na 2. min, navyše Robar (Slovinsko) 10 min za útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Stricker (Kan.) - Kaderli (Švaj.), Vanoosten (Kan.), 7158 divákov