Zápasy MS 2019 na Slovensku videlo na štadiónoch vyše 470-tisíc divákov

BRATISLAVA 26. mája (SITA) - Už pred záverečnými dvoma zápasmi o medaily na majstrovstvách sveta v hokeji na Slovensku bolo zrejmé, že čísla návštevnosti z roku 2011 sa podarilo prekonať.

Súboje v košickej Steel aréne a na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu videlo už viac než 450-tisíc divákov. Celkový počet divákov po zápase o tretie miesto a finálovom súboji s určitosťou presiahne 470-tisíc. Uvádza sa to v tlačovej správe organizátorov.

"Návštevnosť majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji prekonala naše očakávania. V roku 2011 štadióny v Bratislave a Košiciach navštívilo 406-tisíc hokejových fanúšikov. Sme veľmi radi, že sa nám toto číslo podarilo prekonať už po štvrťfinálových súbojoch. Rozhodnutie odohrať zápasy slovenskej reprezentácie v Košiciach bolo dobré. Návštevnosť v oboch halách bola vysoká. Súboje v Košiciach videlo spolu takmer 185-tisíc ľudí, pričom až 9 zápasov bolo vypredaných. V Bratislave si cestu na štadión doteraz našlo takmer 270-tisíc fanúšikov, vypredaných bolo 17 zápasov a tento počet sa po poslednom hracom dni zvýši na 19,“ informoval riaditeľ organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček.

Slovensko sa na pár dní premenilo na hokejovú republiku aj vďaka oficiálnym fanzónam pri bratislavskom Istropolise a v košickom Kulturparku. Jednotlivé zápasy a skvelú atmosféru šampionátu si v nich vychutnalo viac ako 230-tisíc fanúšikov. "S organizáciou šampionátu vyjadrila spokojnsoť aj Medzinárodná hokejová federácia IIHF. Spokojné odchádzali zo Slovenska aj jednotlivé tímy, ktoré za organizáciu a pobyt v našej krajine adresovali slová vďaky. Maximálnu spokojnosť s našou prácou vyjadril aj prezident IIHF René Fasel. Ako sám povedal, už dlho nezažil tak dobre zorganizovaný svetový hokejový šampionát,“ doplnil Nemeček.

Na druhých majstrovstvách sveta na Slovensku sa predstavilo 120 hráčov zo zámorskej NHL, čo je najvyšší počet za posledných 5 rokov. Akreditovaných bolo viac ako 11-tisíc ľudí. Prenosy z hokejových zápasov videlo viac ako 1,3 miliardy divákov v 166 krajinách sveta. V súvislosti s 2019 organizačný výbor zorganizoval 25 tlačových konferencií a brífingov a vydal viac ako 50 tlačových správ.