Tretie zápasy priniesli poriadnu drámu. Košice a Spišskú Novú Ves delí krok od postupu do semifinále

Po dvoch víťazných dueloch pred vlastnými fanúšikmi sa Košičania a Spišiaci predstavili na klziskách svojich súperov. Pochopiteľne, Slovan aj Banská Bystrica chceli štvrťfinálové série prvým triumfom zdramatizovať, ale napriek enormnej snahe neuspeli. V oboch prípadoch totiž hostia ťahali za o kúsok dlhší koniec povrazu.

Celok zo stredného Slovenska bol už na Spiši veľmi blízko k zisku bodu, no v domácom prostredí to „rysy” predsa len dokázali uchmatnúť na svoju stranu. „Barani” preto túžili po odplate. Nuž, s menšími zmenami sa opakoval rovnaký scenár. Hostia si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok, ktorý sa nezmenil ani po druhom dejstve. V poslednej dvadsaťminútovke však Banskobystričania zvýšili početnosť streľby, čo im prinieslo odmenu v podobe vyrovnania. Druhýkrát v sérii sme tak boli svedkami predĺženia a druhýkrát malo rovnakého víťaza. O triumfe Spišskej Novej Vsi rozhodol v 75. minúte z protiútoku Anthony Nellis.

„Belasí” v tejto sezóne ešte nenašli recept na zdolanie úradujúceho majstra a kliatbu sa im nepodarilo zlomiť ani pred vyše 9,5-tisíc divákmi. Síce sa v prvej tretine zásluhou Töröka ujali najtesnejšieho vedenia, no po divokej prestrelke v druhej časti hry svietil na ukazovateli skóre stav 3:3. Záverečné dejstvo tak prinieslo taktickú bitku, ktorú napokon zvládli lepšie „oceliari”. Postaral sa o to najmä kapitán Michal Chovan. Najskôr nenápadným nahodením, ktoré bolo nešťastne tečované domácim obrancom, prekvapil brankára Godlu a v samom závere pridal poistku gólom do opustenej svätyne. Slovan mal pritom necelých päť minút pred koncom ideálnu šancu na vyrovnanie, no presilovú hru 5 na 3 v trvaní 61 sekúnd nedokázal využiť.

Tipos Extraliga - štvrťfinále play-off 3. zápas

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:4 pp (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1), stav série 0:3

Góly: 28. R. Faith (Vela, Hora), 42. Hora (M. Wilkins, Vela), 59. Turnbull (Hora, M. Wilkins) – 9. Myklucha (Bakoš), 11. Bakoš (Majdan), 37. Kerbashian (Džugan, Merežko), 75. Nellis (Vandas). Rozhodovali: Snášel ml., Žák – M. Orolin, Kacej. Strely: 39:49, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2693 divákov

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Štrauch

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan

HC Slovan Bratislava - HC Košice 3:5 (1:0, 2:3, 0:2), stav série 0:3

Góly: 17. Török (Preisinger, Lukošik), 31. Findlay (Holway, Godla), 38. Poirier (Pecararo, Holway) – 23. Fejes (Slovák, Rogoň), 36. Bartánus, 38. Pollock (Mikúš), 52. Chovan (Šedivý), 60. Chovan. Rozhodovali: Hronský, Stano - Hercog, Gegáň. Strely 39:26, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 9550 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominykh, Šille, Dudáš – Kukumberg

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Beluško, Dravecký – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Jokeľ, Havrila, Šimun