Nitra je na polceste za titulom. Zo Spiša si odnáša sľubný náskok

Pred štartom finálovej série mala Spišská Nová Ves v play-off stopercentnú domácu bilanciu. Zuby si na ľade „rysov" vylámali Banskobystričania i Košičania. Tejto štatistiky sa však nezľakli Nitrania, ktorí si z východu Slovenska vezú dokonca sľubný náskok 2:0. Po najtesnejšom piatkovom víťazstve v sobotu rozhodli prakticky už v prvej tretine.

Spišiaci nastúpili s cieľom vyrovnať stav série, no začali veľmi zle. Po presných zásahoch Stachu a Okoličányho prehrávali v piatej minúte už dvojgólovým rozdielom. Z toho dôvodu sa tréner Vlastimil Wojnar uchýlil k výmene brankárov. Filipa Suráka nahradil Marcel Melicherčík. Ani táto zmena ale výrazne „corgoňov" nepribrzdila. Do prestávky sa ešte presadil Lacka – 0:3. V prostrednej časti hry hostia zásluhou presilovkového teču Hrnku opäť prikrášlili svoje vedenie a domácich tak v záverečnej dvadsaťminútovke čakala neľahká úloha. Všetko vložili do útoku, no z obrovského náporu vyťažili iba dva góly. Navyše počas hry bez brankára skóroval Čederle. Nitrania sú teda po triumfoch 3:2 a 5:2 na polceste za vytúženým titulom.

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 2:5 (0:3, 0:1, 2:1), stav série 0:2

Góly: 50. Rapáč (Kerbashian, Bakoš), 57. Burgess (Bakoš, Kerbashian) – 3. Stacha (Lacka), 5. Okoličány (Bača), 13. Lacka, 25. Hrnka (Buček), 53. Čederle (Lacka). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Bogdaň, Šoltés. Strely: 43:25, vylúčení: 5:9 na 2 min. (navyše Vandas a Bača 5 min. + DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 4300 divákov (vypredané).

Spišská Nová Ves: Surák (5. Melicherčík) – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Rapáč, Nellis, Burgess – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Drábek, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Vandas

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Vitaloš