Spišská Nová Ves a Košice prvými semifinalistami. Postúpili v najkratšom možnom čase

Košičania a Spišiaci mali v sobotu šancu na ukončenie svojich štvrťfinálových sérii v najkratšom možnom čase. Samozrejme, zabrániť im v tom chceli ich súperi, no v oboch prípadoch sa opakoval rovnaký scenár ako v predchádzajúcich troch stretnutiach. Spoznali sme tak mená prvých semifinalistov play-off Tipos Extraligy v sezóne 2023/2024.

Banskobystričania s nožom na krku mali výborný vstup do zápasu, keď už v druhej minúte sa presadil obranca Luža. Väčší náskok si už ale nedokázali vybudovať a „rysy" to patrične potrestali. Tromi gólmi strhli vedenie na svoju stranu. Vzápätí však pre „baranov" vykresal iskierku nádeje Bačík a do záverečného dejstva sa išla za stavu 2:3. Domáci fanúšikovia sa však vyrovnania nedočkali, práve naopak. Hostia zveľadili svoj náskok a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Gólovú bodku za sériou dal v 59. minúte útočník Banskej Bystrice Marcus Vela. Hrdinom duelu bol trojbodový Anthony Nellis (2+1).

Skvelý úvod predviedli aj hokejisti Slovana Bratislava. Už po 55 sekundách Ranford zúžitkoval nádhernú asistenciu Pecarara a v hlavnom meste Slovenska sa zdalo, že domáci si nekompromisne pôjdu za ziskom prvého bodu v sérii proti úradujúcemu majstrovi. Košičania ale boli rázne proti. Zásluhou Jääskeläinena a Bartánusa ešte do konca prvej tretiny otočili skóre stretnutia vo svoj prospech. V druhom dejstve „belasým" opäť prinavrátil šancu zrazenou prihrávkou Mahbod - 2:2. Všetko bolo otvorené. Nuž, rovnako ako v treťom meraní sil, aj dnes „oceliari" zvládli lepšie kľúčovú fázu. V 50. minúte sa presadil Slovák a postup spečatil gólom do prázdnej bránky Patrik Rogoň.

Tipos Extraliga - štvrťfinále play-off 4. zápas

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:1, 1:2, 1:3), stav série 0:4

Góly: 2. Luža (A. Stránský), 35. Bačík (Langkow, R. Faith), 59. Vela (Hora, Turnbull) – 14. Džugan, 23. Myklucha (Vandas), 35. Merežko (Archambault, Nellis), 45. Nellis (Romaňák, Archambault), 53. Nellis (Archambault), 56. Kerbashian (Bakoš). Rozhodovali: Štefik, Crman – Ordzovenský, Bogdaň. Strely: 27:38, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2562 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Výhonský

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Björkung, J. Valach, Žiak – Rapáč, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Hamráček, Drábek – Vandas Myklucha, Džugan

HC Slovan Bratislava - HC Košice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2), stav série 0:4

Góly: 1. Ranford (Pecararo, Maier), 38. Mahbod – 9. Jääskeläinen (Pollock, Mikuš), 16. Bartánus (Pollock, Chovan), 50. Slovák (Šimun, Rogoň), 60. Rogoň (Pollock). Rozhodovali: Novák, J. Konc ml. – Pribula, Stanzel. Strely: 34:33, vylúčení: 7:6 (navyše Holway 5+DKZ za faul kolenom a Lalonde 5+DKZ za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8234 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Romančík, Sersen – Pecararo, Findlay, Ranford – Poirier, Mahbod, Takáč – Fominykh, Šille, Žitný – Török, Preisinger, Lukošik – Kukumberg, Dudáš

Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Zech, Ferenc, Šedivý, Beluško, Dravecký – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Bartoš, Havrila, Jokeľ