SHL: Osemnástka v doplnkovej časti naďalej nezdolaná

BRATISLAVA (SZĽH) – Púť výberu slovenských reprezentantov do osemnásť rokov pokračuje i po dvadsiatich zápasoch základnej časti. Pridaná dávka desiatich zápasov je špeciálnejšia o to, že priestor v kádroch prvoligových účastníkov dostávajú tamojší juniori či dorastenci, ktorí by za iných okolností do súťažného zápasu aktuálne nenazreli.

SHL – vložený prípravný zápas

HK Gladiators Trnava – Reprezentácia SR18 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 41. Marton – 12. Repčík (Žlnka, Petrovský), 13. Bubica (Šotek, Štrbák), 41. Žlnka (Miklovič, Žabka), 50. Šramaty (Demek, Žlnka). Rozhodovali: Vido, Valko – Nosek, Kollár, strely: 19:53, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Trnava: Opatovský (31. Rekoš) – Mišurda, Pejkovič, Boča, Fintor, Kliment, Foltýn, Zahuranec, Kohút – Hupko, Adamčík, Juríček – Moncman, Krištofík, Ružek – Bajzík, Hodál, Horváth – Ščepko, Marton, Guldan

Reprezentácia SR18: Marinov – Groch, Štrbák, Žabka, Miklovič, Eperješi, Chromiak, Ridzoň, Kmec – Šramaty, Demek, Molnár – Repčík, Petrovský, Žlnka – Sokoli, Suchý, Danielčák – Bubica, Stümpel, Šotek

Po dvoch gólových nádielkach do sietí Skalice a Levíc, následnom vygumovaní Žiliny sa zverencom Ivana Feneša do cesty postavili mladíci z Trnavy. Tlaku reprezentačného výberu odolávali presne do jedenástej minúty, keď sa prvýkrát presadil Peter Repčík. Minútu a tri sekundy na to zvyšoval náskok Bubica a nasledovala vyše dvadsaťosem minútová pasáž bez gólového klaksónu. Ten zaznel hneď na začiatku posledného dejstva, keď pri vlastnom oslabení ušiel Marton. Výber do osemnásť rokov rýchlym gólom opäť odskočil na rozdiel dvoch gólov, aby o deväť minút neskôr zavŕšil stav stretnutia Šramaty. Pri všetkých góloch mladých reprezentantov bol na ľade Adam Žlnka. Na troch sa bodovo sám podieľal, pri jednom si na konto pripísal plusku.