Šestnástka v Romanshorne nestačila na domáci výber, rozhodlo prostredné dejstvo

ROMANSHORN (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov odštartovala svoju púť na Turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Romanshorne. V úvodný hrací deň si zverenci hlavného trénera Michala Blanára zmerali sily s jedným z domácich výberov.

Pri brehu Bodamského jazera sa musí realizačný tím zaobísť bez viacerých kľúčových hráčov ročníka 2008, ktorí sa nedávno predstavili na zimných olympijských hrách mládeže v juhokórejskom Kangwone. Slováci síce na úvod turnaja domácich rovesníkov prestrieľali, no brankára súpera prekonali jediný raz zásluhou Lea Habdu. Švajčiari rozhodli o svojom triumfe počas druhej tretiny, kedy si vytvorili trojgólový náskok a našim reprezentantom sa už nedovolili vrátiť do stretnutia.

Druhá konfrontácia na Turnaji štyroch krajín čaká na slovenský výber do 16 rokov v sobotu. Naším konkurentom bude od 17:30 znovu domáci výber, tentokrát tím v červených farbách.

Medzištátny zápas reprezentácií do 16 rokov (Romanshorn/Švaj.)

Švajčiarsko bieli – Slovensko 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 26. Wäffler (Bonito), 34. Cabré, 38. Fueter (Bonito), 59. Bonito (Brander) – 48. Habda (Sirota, Floris). Vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Krnáč – Koiš, Floriš, Somík, Imriška, Varga, Beľák, Hazucha, Tóth – Sirota, Foltin, Čurlej – Zvolenský, Hybský, Kizák – Brath, Šimko, Petrovič – Potočka, Habda, Seiler

Michal Blanár, hlavný tréner SR 16: „Do zápasu sme nevstúpili vôbec zle. Prvá tretina bola vyrovnaná, hoci z oboch strán to nebol ideálny hokej. Problémom bola druhá tretina, do ktorej sme vkročili zle a počas celého dejstva sa nám nič nedarilo. Všetko vyplývalo z napádania Švajčiarov. My sme dlho držali puky a strácali ich. Odskočili nám o tri góly. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali a začali sme aktívne napádať, vytvárať na súpera tlak a dostávať sa do príležitostí. Tretia tretina bola v našom podaní podľa predstáv, takto by sme mali hrať celých šesťdesiat minút.“