Sedemnástka oplatila Nemecku prehru z úvodného vzájomného merania síl

FÜSSEN (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov oplatila nemeckým rovesníkom prehru z prvého vzájomného zápasu. O tom, ktorá krajina vyjde z trojdňového maratónu meraní síl ako úspešnejšia, rozhodne záverečná sobotná konfrontácia.

Zverencom hlavného trénera Ivana Králika sa vo štvrtok nepodarilo ani raz rozvlniť sieť súpera. V druhom dueli pristúpil realizačný tím k niekoľkým zmenám v zostave a nemeckú bránku odklial už po necelých jedenástich minútach Lukáš Tomka. Domácim sa krátko po polovici zápasu podarilo vyrovnať, ale v záverečnom dejstve už presne pálili iba Slováci. Nedisciplinovanosť Koseho potrestal rozhodujúcim gólom člen prvého obranného páru Michal Tkáč. Definitívnu bodku dal 26 sekúnd pred záverečným klaksónom pri vabanku súpera Jakub Dubravík.

Slovenský tím poskladaný z hráčov pôsobiacich v domácich mládežníckych súťažiach absolvuje tretí zápas s Nemeckom v sobotu o 11:30.

Medzištátny zápas reprezentácií do 17 rokov (Füssen/Nem.)

Nemecko – Slovensko 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 33. Kronhardt (Kose) – 11. Tomka (Židek), 48. Tkáč (Berčík, Hukel), 60. Dubravík (Tomka). Vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Henriquez – Tkáč, Vajko, Jaroška, Kohút, Bajza, Novobilský, Fülöp, Pavličko – Dubravík, Čunderlík, Mišiak – Novák, Murín, Berčík – Hukel, Židek, Tomka – Racz, Stas, Slovák

Ivan Králik, hlavný tréner SR 17: „Šesťdesiat minút sme hrali podľa predstáv. Vďaka forčekingu sme získavali veľmi veľa pukov, tlačili sa do bránky a vytvárali si množstvo príležitostí. Oproti včerajšku rapídne zlepšenie. Zmeny v zostave pomohli, pretože v predchádzajúcom stretnutí sa do šancí dostávali najmä hráči prvej a druhej formácie. Dnes sme mali tri aktívne päťky, z čoho pramenila väčšia dominancia a ofenzívny tlak.“