Sekera dostal súhlas od klubu, môže štartovať na MS

BRATISLAVA 5. apríla (SITA) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay môže počítať so službami skúseného obrancu Andreja Sekeru smerom k májovým "domácim" majstrovstvám sveta.

Tridsaťdvaročný bek už skôr prezentoval chuť predstaviť sa na svetovom šampionáte 2019 v Bratislave a Košiciach. Teraz potvrdil, že má súhlas od vedenia klubu Edmonton Oilers zo zámorskej NHL.

"Musím tu dobre dohrať sezónu. Edmonton ma na majstrovstvá pustí, takže sa budem veľmi tešiť," povedal Sekera pre slovenskú verziu oficiálneho webu kanadsko-americkej profiligy. Sekera vynechal väčšiu časť aktuálnej sezóny pro problémy s achilovkou. Jeho Edmontonu sa nepodarilo postúpiť do play-off NHL a počas najbližšieho víkendu sa jeho klubová sezóna skončí. V praxi to znamená, že pokiaľ sa Sekera nezraní, pripojí s k národnému tímu SR už počas aprílovej prípravy.

Do vyraďovacej časti sa nepozrie ani obranca Christián Jaroš a jeho Ottawa Senators, útočník Richard Pánik s Arizonou Coyotes. V hre o miestenku v play-off je ešte útočník Tomáš Tatar s Montrealom.
 Odporúčame