Ščerbak zamieril z B. Bystrice do Hradca Králové, vrátil sa Lamper

BANSKÁ BYSTRICA - Ruský hokejový útočník Nikita Ščerbak ukončil pôsobenie v HC ´05 Banská Bystrica a zamieril do českého extraligového klubu Mountfield Hradec Králové. Opačným smerom putuje slovenský útočník Patrik Lamper. Kluby informovali o výmene na oficiálnych stránkach.

Ščerbak prišiel do Banskej Bystrice pred sezónou 2021/2022. Počas nej nastúpil do 25 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 6 gólov, 15 asistencií a s 21 kanadskými bodmi bol najproduktívnejší hráč tímu. "Nikita je v ideálnom hokejovom veku (26), má skúsenosti z NHL, AHL a KHL. Aj preto veríme, že nám pomôže a skvalitní našu ofenzívu," uviedol generálny manažér českého klubu Aleš Kmoníček.

Banskobystrický odchovanec Lamper sa vrátil do známeho prostredia, do Hradca Králové odišiel pred sezónou 2021/2022 práve z Banskej Bystrice. „Nakoľko je v tíme príliš veľa legionárov a prišla možnosť výmeny Nikitu za Patrika, rozhodli sme sa túto ponuku prijať. Sme radi, že sa Patrik vráti naspäť domov a určite bude veľmi dôležitá súčasť nášho mužstva," povedal športový riaditeľ banskobystrického klubu Július Koval.

Patrik Lamper nastúpil v prebiehajúcej sezóne do 21 zápasov v českej extralige, viaceré vynechal pre zdravotné problémy. Do štatistík si pripísal 2 góly, 3 asistencie, 2 trestné minúty a 4 plusové body. "Patrik, žiaľ, nenadviazal na veľmi dobré výkony z prípravného obdobia a to aj pre časté zranenia, ktoré ho sprevádzali v tejto sezóne. Dostal sa na hranu zostavy a preto sme sa dohodli na ukončení zmluvy. Potrebujeme zmenu, aby sa dostal do pozície, do ktorej vďaka skúsenostiam a schopnostiam patrí. Ďakujem mu za jeho pôsobenie u nás a prajem mu predovšetkým pevné zdravie v jeho ďalšej kariére," uviedol Kmoníček.