MS A-skupiny I. divízie žien: Slovenky v úvodnom súboji v Angers podľahli Nórkam 1:2

ANGERS (SZĽH) – Slovenským hokejistkám výsledkovo nevyšiel vstup do turnaja A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta vo Francúzsku. V nedeľňajšom úvodnom súboji podľahli Nórkam 1:2 napriek vyrovnanému priebehu stretnutia a enormnej streleckej prevahe v tretej tretine (18:5). Víťazný gól strelila v 38. minúte Ingrid Bergeová. Jediný slovenský presný zásah zaznamenala Lucia Ištocyová v presilovke ešte počas prvej tretiny.

Už v pondelok čaká zverenky trénera Tomáša Segíňa druhý zo štyroch šampionátových súbojov. Súperkami Sloveniek budú od 19.30 domáce Francúzky. Po dvoch dňoch voľna ich vo štvrtok čakajú Holanďanky (16.00 h) a v záverečnom vystúpení v sobotu Rakúšanky (16.00 h).

A-skupina I. divízie MS v Angers

Slovensko – Nórsko 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. L. Ištocyová – 2. Tendenesová (Kruseová, Haugová-Hansenová), 38. Bergeová (Kruseová, Morsetová).

Vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:24.

Rozhodovali: Karklinová (Lot.), Picavetová (Fr.) – Egliová (Švaj.), Gottlibetová (Maď.) – 730 divákov.

Zostava SR: A. Orolínová – Kúbeková, L. Šuliková, Drábeková, Leskovjanská, Košecká, A. Šulíková, Vysokajová – Lucák-Čupková, Nemčeková, Bednárik – Fančovičová, L. Ištocyová, Korenková – Hlinková, L. Halušková, Matejková – Maskaľová, R. Halušková, Kapičáková - Suráková. Tréner T. Segíň.

Slovenky nevstúpili do stretnutia podľa predstáv a už po 62 sekundách od úvodného vhadzovania prehrávali. Nórky poslala do vedenia Lene Tendenesová. V 9. minúte sa zverenkám trénera Tomáša Segíňa podarilo ubrániť oslabenie pri vylúčení Lucák-Čupkovej a následnú ponúknutnú presilovku využili na vyrovnanie z hokejky Lucie Ištocyovej – 1:1.

Zápas s Nórkami mal vyrovnaný priebeh. Nielen herný na ľade, ale aj štatistický. Úvodnú tretinu vyhrali Slovenky na strely tesne 12:11, druhá sa v tomto ukazovateli skončila pomerom 7:8. Gólovo sa však dokázali presadiť už len Nórky. V závere druhej tretiny využila početnú prevahu pri vylúčení Matejkovej presným zakončením Bergeová a strelila víťazný gól stretnutia.

Tretej tretine dominovali vylúčenia a enormná slovenská snaha o vyrovnanie. Rozhodkyne udelili osem trestných minút, až šesť pre Nórky. Slovenky mohli vyrovnať v záverečných sekundách duelu. V hre bez brankárky Orolínovej, ktorá podala spoľahlivý výkon, mali k dispozícii početnú prevahu šiestich proti štyrom, ale výhodný formát presilovky v zostávajúcich 46 sekundách duelu nevyužili a prvý súboj na šampionáte prehrali. Snaha o vyrovnanie však bola očividná. Na nórsku bránku vyslali Slovenky v poslednej dvadsaťminútovke až 18 striel, no vytúženého druhého gólu sa nedočkali. Celkovo prestrieľali súperky 37:24.

Tomáš Segíň, tréner SR: „Prehrali sme, nemôžeme byť spokojní. Odohrali sme vyrovnanú prvú tretinu s výsledkom 1:1. V druhej sme, žiaľ, pri vzdialenejšej striedačke inkasovali v oslabení, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. V tretej sme ukázali obrovskú snahu vyrovnať, mali sme streleckú prevahu, ale nedokázali sme využiť presilovky a prehrali sme. V pondelok nás čakajú Francúzky. Dievčatá vedia, ako majú zregenerovať. Dobre sa na súperky pripravíme. Ideme vyhrať.“