MS žien 1B: Slovenky získali tri body aj v druhom zápase, Slovinkám nedovolili skórovať

RIGA (SZĽH) – Slovenské hokejové reprezentantky bodovali naplno aj v druhom zápase na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta žien. V pondelok dokázali nadviazať na jednoznačné víťazstvo proti Lotyškám a zdolali Slovinky 4:0. Ďalší zápas odohrajú slovenské hokejistky v stredu o 11.30 SELČ proti výberu Veľkej Británie. Všetky duely podujatia môžete sledovať naživo na YouTube kanáli IIHF.

V prvej tretine sa hralo väčšinu času v útočnom pásme slovenského tímu. Zverenky trénera Mosnára prestrieľali Slovinky 25:2 a vypracovali si dvojgólové vedenie. V 5. minúte využila presilovku presnou strelou od modrej čiary obrankyňa Laura Šuliková a v 16. minúte sa presadila Lucia Halušková, ktorá namierila nechytateľne z pravého kruhu.

Slovinky v druhom dejstve dlho odolávali streleckému náporu Sloveniek najmä vďaka dobre chytajúcej Pii Dukaričovej, ktorá predviedla počas prvých 40 minút až 49 úspešných zákrokov. V 32. minúte si dokonca vypracovali nebezpečné príležitosti na zníženie, ale slovenská brankárka Andrea Rišianová taktiež pohotovo zareagovala. Jediný gól tretiny padol o tri minúty neskôr. Pred bránkou sa dobre zorientovala Tatiana Blichová a z bekhendu poslala puk pod hornú žŕdku.

Obraz hry v tretej tretine korešpondoval s dovtedajším priebehom stretnutia. Slovenské reprezentantky kontrolovali dianie na ľadovej ploche a ešte poistili svoje druhé víťazstvo na turnaji. V 54. minúte skórovala v presilovke Lucia Ištocyová, ktorá zblízka úspešne dorazila puk do siete.

Hlas po zápase

Miroslav Mosnár, hlavný tréner SR ženy: "Bol to ťažký zápas, hoci sme väčšinu času držali puk na našich hokejkách. Našťastie sme v prvej tretine dvakrát skórovali a upokojili sa. V ďalších dvoch tretinách sme pridali po jednom góle, ale súperky dobre bránili a nevedeli sme sa strelecky viac presadiť. Z môjho pohľadu nám chýbalo častejšie clonenie pred bránkou a taktiež sme zbierali málo pukov na dorážky v okolí bránkoviska. Proti Veľkej Británii to bude rovnako náročný zápas. Súperky sme mali možnosť vidieť pred našim dnešným duelom. Solídne korčuľujú, sú silovejšie a prehusťujú priestor pred bránkou, takže očakávame podobný priebeh stretnutia."

Turnaj B-skupiny I. divízie MS žien – Riga (Lot.)

Slovensko - Slovinsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 5. L. Šuliková (Kapičáková, Hlinková), 16. L. Halušková (Drábeková, Korenková), 35. Blichová (Fančovičová, Janeková), 54. Ištocyová (L. Šuliková, Hlinková).
Vylúčené: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 75:7, rozhodovali: Barlowová – Duchesneauová, Thomsonová (všetky Kan.), 110 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Leskovjanská, Košecká, L. Šuliková, Drábeková, Klimášová, Bednárik, Janeková, Gálisová – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Ištocyová, Nemčeková, Dobiašová – Hlinková, Kapičáková, Tóthová – Fančovičová, Blichová, Beňáková. Tréner M. Mosnár.