HOKEJ-TL: Banská Bystrica nemala problémy s Detvou

BANSKÁ BYSTRICA 4. marca (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice si bez problémov poradili s hráčmi poslednej Detvy 7:2 v zápase nedeľňajšieho 52. kola.

Banskobystričania si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade rivala zo Zvolena a od úvodu neponechali nič na náhodu. Na úvodný gól Guillauma Asselina z prvej minúty v presilovke ešte dokázal odpovedať Jakub Žilka v 4. min, no ešte do konca prvej tretiny prišla smršť štyroch gólov "baranov" a bolo prakticky rozhodnuté.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Orin Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)
Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Brittain, T. Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (I. Ďatelinka, Hrnka) - 4. J. Žilka (E. Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Štefik - M. Kollár, Rojík