Riga i Jaroslavľ si vynútili rozhodujúci siedmy duel

Lokomotiv Jaroslavľ

MOSKVA - Hráči Lokomotivu Jaroslavľ v domácom prostredí v šiestom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali Dinamo Moskva hladko 6:0 a vynútili si rozhodujúce siedme meranie síl.
Taktiež séria medzi Dinamom Riga a Donbasom Doneck spozná svojho víťaza až v poslednom možnom zápase. Všetky góly pri výhre lotyšského tímu 2:1 padli v prostrednom dejstve. Siedmy súboj je na programe v pondelok 17. marca v Bratislave.
V druhom zápase štvrťfinále Pohára nádeje hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili na ľade Jugry Chanty Mansijsk 4:2. Tretí presný zásah hostí dal v záverečnej minúte prvej tretiny Slovák Štefan Ružička. Tento gól sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Traktor Čeľabinsk uspel na štadióne Neftechimiku Nižnekamsk najtesnejším rozdielom 1:0, o jediný gól stretnutia sa v 5. min postaral Fín Petri Kontiola. V oboch sériách je po dvoch dueloch stav vyrovnaný 1:1.
Oba úvodné duely štvrťfinálovej série Pohára nádeje medzi Dinamom Minsk a Atlantom Mytišči sa stali korisťou bieloruského tímu, ktorý v sobotu zvíťazil jednoznačne 5:0.

Góly: 31. Darzinš, 34. A. Dzerinš - 26. Jakuceňa

Štvrťfinále Pohára nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na 3 víťazstvá):
2. zápas:
Jugra Chanty Mansijsk - Avangard Omsk 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) - stav série 1:1
Góly: 11. Magogin, 27. Dixon - 1. Perežogin, 1. S. Kalinin, 20. Š. RUŽIČKA, 60. Širokov

Neftechimik Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série 1:1
Gól: 5. Kontiola

Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 5:0 (1:0, 0:0, 4:0) - stav série 2:0
Góly: 49. a 51. Kaľužnij, 4. Materuchin, 46. Irgl, 49. Protaseňa