V Magnitogorsku hra Slovana oveľa lepšia než výsledok 2:6 s Metallurgom

Z novoročného vstupu Slovana na ľade v Magnitogorsku, foto hcslovan

MAGNITOGORSK - Slovan Bratislava neuspel vo svojom prvom zápase v kalendárnom roku 2014, keď v piatok prehral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:6. Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov z 39 zápasov. Slovan v tejto sezóne zvíťazil doma nad Magnitogorskom 4:3 po predĺžení.
"Belasí" v piatok začali dobre a v I. tretine boli aktívnejší, no brankára Košečkina neprekonali ani raz. Domácich poslal do vedenia Pare v 9. min a 13 sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na 2:0 Moziakin. Hneď na začiatku druhej časti pridal tretí gól Metallurgu Jan Kovář a ten istý hráč upravil na 4:0 o päť minút neskôr. V 33. min skóroval v presilovke Zaripov a o 67 sekúnd neskôr vyhnal Janusa z bránky Slovana gól Osalu. Za hostí potom znížil obranca Mojžíš a v 47. min dal ďalší gól bratislavského mužstva Vondrka.
Bratislavčania najbližšie nastúpia v nedeľu 5. januára na ľade mužstva Traktor Čeľabinsk (12.00 h SEČ).

MAGNITOGORSK - SLOVAN 6:2

Slovan hneď v úvode zápasu zaskočil Magnitogorsk a vytvoril si dobré príležitosti. Už v prvej minúte mohol Košečkina prekonať Miklík a po ňom aj Vondrka, no prvý menovány trafil domácemu brankárovi do betónov a český útočník namieril puk len do masky. Zoči – voči Košečkinovi neuspel po super prihrávke Trončinského ani Miro Šatan,  ktorý sa snažil o bekhendový blafák. Brankár Metallurgu v 8 . minúte vyrazil puk od Bartoviča a ten len tesne minul pravú tyč.  Z gólu sa však napokon tešili domáci. Osala našiel pred bránou úplne voľného Pareho a Janus sa už k druhej tyči presunúť nestihol – 1:0.  Autor presnej prihrávky na prvý gól Osala sa snažil Janusa prekonať bekhendom a následne Mozjakin netrafil puk pred našou odkrytou bránou.  Gól nestrelil ani Hudáček, ktorý namiesto strely volil ešte kombináciu na Šatana. V závere prvej tretinypri šanciach Ölveckého, Šatana, či Štajnoch urobili hostia z gólmana Košečkina hviezdu  a na druhej strane Mozjakin bekhendom potrestal nedorozumenie obrany Slovana.

Slovan nevstúpil do druhej tretiny ideálne. Už po 27 sekundách Janusa po tretíkrár prekonal  čský útočník prvej formácie  Kovář. Bratislavčania ssa potom ubrániil presilovej hre a po prihrávke Tomáša Mikúša na Bruna Mráza mohli znížiť, no mladík netrafil puk podľa svojich predstáv.  V 26. minúte urobil Slovan dalšiu chybu vo vlastnom pásme a puk po strele Kovářa a teči Trončinského doskackal do siete – 4:0. V polovici zápasu stála pri veľkom závare pred našim gólmanom aj šťastena.  Janusa prekonal v 32. minúte v presilovej hre Zaripov a o minútu neskôr aj Osala, po ktorého góle sa do brány postavil Miro Kopřiva. Nepriestrelnosť Košečkina ukončil presnou strelou od modrej čiary v 37. minúte Tomáš Mojžíš - 6:1.

V 41. minúte ohrozil tvrdou strelou domácu bránu Juraj Mikúš. Na druhej strane sa mal na pozore počas pobytu prvej formácie, ktorá strelila štyri zo šiestich gólov,  aj gólman Miro Kopřiva, keď výborne zneškodnil aj strelu Potehina. V 47. minúte vysunul Miklík Vondrku a ten v samostatnom nájazde vymietol ľavý horný roh Košečkinovej brány - 6:2. Dvojica Miklík, Vondrka bola pri chuti a Košečkin ich útokom odolával len s námahou. Čadovi zverenci mali potom výhodu presilovky, no v dvoch dobrých pozíciach zlomili hokejku Vondrka aj Šatan.

Rostislav Čada: "My sme dnes odohrali určite veľmi dobrú prvú tretinu. Vytvorili sme si veľa príležitostí a šancí, no dobrý vykon domáceho gólmana a naša neschopnosť ich premeniť zavinila stav 2:0. V druhej tretine sme strácali veľa pukov v obrannom a strednom pasme, čo domáci dokázali využiť a prakticky rozhodli o výsledku. V poslednej tretine sme hrali pozorne v obrane, podarilo sa nam streliť kontaktný gól a zápas dohrať so stavom 2:6."

Kontinentálna hokejová liga - piatok:

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
Góly: 9. Pare (Osala), 20. Moziakin (Zaripov, Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Zaripov), 26. Jan Kovář (Zaripov), 33. Zaripov (Moziakin), 34. Osala (Timkin) - 37. Mojžíš (Radivojevič), 47. Vondrka (Miklík)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Sergejev - Sazonov, Pavlov (všetci Rus.)

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Biriukov, Tereščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov - Moziakin, Zaripov, Jan Kovář - Pare, Kazionov, Timkin - Brent, Platonov, Potechin - Šenfeľd, Osala, Malinovskij - od 41. min Kamenev
Slovan: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, od 21. min J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš