B-skupina: Francúzi pripravili Nemcov o dva body

PETROHRAD - V súboji medzi Francúzskom a Nemeckom boli miernymi favoritmi nemeckí hráči. Svoju úlohu však nesplnili, keď podľahli Francúzom 2:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd strelil Damien Fleury. Francúzi si vďaka tejto výhre pripísali do tabuľky dva body a sú na štvrtej priečke za Slovenskom. Nemcom patrí zatiaľ piata priečka, keďže ako jediní z prehrávajúcich tímov získali aspoň bod.

Súboj Nemecka s Francúzskom, foto SITA / AP

FRANCÚZSKO - NEMECKO 3:2 po samostatných nájazdoch

Francúzsky tím išiel za víťazstvom od prvých minút. Už vo 4. minúte zápasu skóroval Reux a na tento gól nedokázali Nemci v prvej tretine reagovať. Do štatistík sa zapísali až po prestávke, keď vyrovnal Rieder. V 37. minúte naklonil Schütz misky váh na nemeckú stranu a zdalo sa, že zápas už bude pokračovať podľa papierových predpokladov. Lenže na tento vedúci gól Nemecka odpovedali Francúzi ešte v závere druhej časti gólom do šatne, skóroval Valentin Claireaux. V tretej tretine ani v predĺžení gól nepadol, a tak už v druhom zápase dnešného dňa rozhodovali samostatné nájazdy. V nich sa presadil jediný strelec Damien Fleury, ktorý francúzskemu tímu zabezpečil dva body.

Práve Francúzsko bude druhým súperom slovenského tímu na v B-skupine svetového šampionátu v Petrohrade.