Turnaj Vlada Dzurillu: Osemnástka s prvou výhrou, zdolala Japonsko

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová osemnástka triumfovala vo štvrtkovom súboji na Turnaji Vlada Dzurillu nad japonskými rovesníkmi 3:1.

Slováci mali zápas herne v rukách. Japonci im nedali príliš presilovkových príležitostí, hrali disciplinovane a obetavo, ale Slováci preukázali v stretnutí nielen väčšiu papierovú kvalitu, ale napokon aj odhodlanie zvíťaziť. Na úvodný gól Nemca z 11. minúty nadviazali v druhej tretine Svrček a v úvode tretieho dejstva aj Šatan. Až za stavu 3:0 prvýkrát prekonali Japonci výborne chytajúceho Haronika, ktorý odišiel zo zápasu s vyše 96-percentnou úspešnosťou. Na konečných 1:3 z japonského pohľadu upravil v 52. minúte Sotokubo.

Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov v Poprade

Slovensko „18“ – Japonsko „18“ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gôly: 11. A. Nemec (Tomík, Prokopovič), 37. Svrček (A. Nemec, Húževka), 42. Šatan (Svrček) – 52. Sotokubo (Hotta).

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 35:25.

Rozhodovali: Crman, Rojík – Knižka, Durmis – 132 divákov.

Zostava SR 18: Haronik – Šlank, Fabuš, Húževka, Beluško, Kalman, Kupec, Ličko – Chrenko, Pobežal, Chovan – A. Nemec, Šatan, Svrček – Straka, Prokopovič, Tomík – Liščinský, Vrtiel, Šilhár. Tréner M. Dendis.

Martin Dendis, tréner SR 18: Chalani podali kolektívny obetavý výkon po celých šesťdesiat minút a tešia z víťazstva. Otáčame list a už sa koncentrujeme na zápas s Nemeckom.“