Turnaj 5 krajín vo Füssene: Vysoká výhra USA nad SR 17

FÜSSEN - Slovenskí hokejisti do 17 rokov vstúpili do Turnaja 5 krajín v nemeckom Füssene prehrou s tímom USA. Zverenci trénera Jána Lipianskeho inkasovali prvé dva góly už v úvodných štyroch minútach. Celkovo v prvej tretine dokázali americkí hráči vstietiť štyri góly, čo sa odzrkadlilo na ďalšom priebehu. V prostrednej časti prišli gólové chvíle nášho tímu, keď v silnej 7-minútovke skórovali Slafkovský, Štefančík a Kupčo, všetci traja v rozmedzí 26. a 33. minúty. Mladí Američania však ešte v druhej tretine odpovedali dvoma gólmi a v tretej časti pridali ďalšie tri, čím uzavreli výsledok zápasu na konečných 9:3.

Zaujímavosťou je, že všetky góly padli pri hre 5 na 5. Hráči USA mali pritom k dispozícii päť presiloviek, Slováci hrali v početnej prevahe trikrát. V ďalšom priebehu sa slovenskí hráči stretnú s Nemeckom, Českom a Švajčiarskom.