SZĽH zrušil augustové medzinárodné akcie, reprezentácie bude testovať, SR18 negatívna

BRATISLAVA – V auguste sa slovenské hokejová reprezentácie nezúčastnia žiadneho prípravného zápasu ani turnaja v zahraničí. Rozhodol tak Slovenský zväz ľadového hokeja na základe aktuálnej situácie zapríčinenej šírením vírusu SARS CoV-2.

Reprezentácie sa tak budú pripravovať len v rámci tréningových kempov v „domácich“ podmienkach. Zväz tak chce znížiť riziko ohrozenia jednotlivých hráčov ale aj slovenských tímov, ktoré začali kolektívnu prípravu na novú sezónu. Pred každým kempom zároveň otestuje celú reprezentáciu, teda hráčov aj realizačný tím. Ako prvá absolvovala testovanie reprezentácia do 18 rokov, ktorá sa v pondelok stretla na kempe v Piešťanoch. Z 38 ľudí vyšli všetkým negatívne výsledky testu na koronavírus.

Je to prvé malé víťazstvo pre reprezentáciu do 18 rokov v tejto sezóne. V tej situácii aká tu panuje je výborná správa, že sme boli všetci negatívni. Bol to skvelý krok zo strany zväzu aj nášho tímového manažéra Branislava Vargu, ktorý to všetko zorganizoval. Do šiestich hodín sme mali výsledky, takže sme sa mohli pokojne pustiť do tréningového procesu,“ povedal tréner reprezentácie do 18 rokov Ivan Feneš.

Slovenský zväz ľadového hokeja zabezpečuje testovanie v spolupráci so špecializovanou nemocnicou so zameraním na športovú medicínu AGEL Clinic Bratislava. ,,So Slovenským zväzom ľadového hokeja spolupracujeme už dlhodobo, z toho dôvodu aj náš mobilný odberový tím išiel na miesto zrazu reprezentácie do 18 rokov a priamo v priestoroch piešťanského štadióna ich otestoval. Výsledky boli známe do šiestich hodín a všetky boli negatívne,“ vysvetľuje MUDr. Oto Lobodáš, MPH.