Sedemnástka vyšla v Poprade proti Švajčiarom gólovo naprázdno

POPRAD (SZĽH) – Slovenskej hokejovej reprezentácii do 17 rokov nevyšiel vstup do domáceho Turnaja štyroch krajín v Poprade. V úvodnom štvrtkovom stretnutí podľahla Švajčiarom 0:4.

Prvá tretina mala vyrovnaný priebeh. Švajčiari sa v nej dostali do vedenia v 18. minúte aj so šťastím. Slováci stratili puk v útočnom pásme, hostia okamžite vykorčuľovali do prečíslenia troch proti dvom. Cattin prepasíroval puk do jazdy Meierovi, ktorého mohol zastaviť brankár Pohanka, ale hokejkou netrafil letiaci puk a Švajčiar bez problémov upratal puk do siete.

Druhá tretina bola rozdielová. Slováci sa dostali do troch oslabení za sebou, čo Švajčiari využili na strelenie druhého gólu. Enormnú streleckú prevahu pretavil do úspechu Körbler, ktorý sa dostal do úniku vďaka zlému striedaniu slovenského tímu – 0:2.

V tretej tretine už po 13 sekundách zamieril na trestnú lavicu Radivojevič a Švajčiari definitívne zlomili zápas na svoju stranu, hoci oslabenie hrali Slováci dobre. Na 3:0 z hosťujúceho pohľadu zvýšil utešeným nahodením od modrej Ustinkov. V 51. minúte pridal štvrtú gólovú poistku Ponzetto dorážkou do opustenej bránky a stanovil konečné skóre stretnutia.

Zverencov trénera Rastislava Paľova čakajú na domácom podujatí v Poprade ešte dva zápasy. V piatok 11. novembra nastúpia v hlavnej popradskej aréne od 17.00 proti Nemecku, o deň neskôr od 15.00 na záverečný duel proti o rok staršiemu francúzskemu výberu. Všetky zápasy Turnaja štyroch krajín v Poprade je možné sledovať naživo na youtubovom kanále HockeySlovakia.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Poprade:

Slovensko – Švajčiarsko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 18. Meier (Cattin), 39. Körbler (Geisser, Kurt), 42. Ustinkov (Tarchini), 51. Ponzetto (Reber, Forget).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 25:39.

Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Bogdaň, Riš – 199 divákov.

Zostava SR 17: Pohanka – Radivojevič, Kupec, Lisý, Ličko, Šlank, Harvánek, Gracák, Halama – Liščinský, Svrček, Tomašec – Zálešák, Prokopovič, Feranec – Tomík, Semančík, Maruna – Bohoš, Plančár, Liška. Tréner R. Paľov.

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR 17: „Hlavná príčina, prečo sme prehrali, bola slabá efektivita. Švajčiari nám naopak strelili dva góly na konci tretín – prvej i druhej. V strednej časti hry sme boli slabší, hostia mali prevahu aj vďaka trom vylúčeniam za sebou. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že tretiu tretinu odohráme bez vylúčenia. Bohužiaľ, prišlo už v prvom striedaní, opäť sme inkasovali. Napriek stavu 0:3 sme chlapcov nabádali, aby pokračovali v aktívnej hre, pokúsili sa dať kontaktný gól. Vedeli sme, že nás čaká v piatok zápas s Nemcami a chceli sme naň chlapcov ideálne navnadiť.“