Rybára napriek prehre vyhlásili za hviezdu zápasu, Cehlárik sa nepresadil

GRAND RAPIDS 20. decembra (SITA) - Slovenský brankár Patrik Rybár sa stal treťou hviezdou zápasu zámorskej hokejovej AHL medzi Grand Rapids Griffins a Clevelandom Monsters, v ktorom nezabránil prehre svojho tímu 1:3.

Skalický rodák inkasoval iba dvakrát v druhej tretine a zneškodnil ďalších 29 streleckých pokusov súpera, takže stretnutie ukončil s úspešnosťou zákrokov 93,5 %. Tretí gól dosiahli hostia strelou do prázdnej bránky.

V aktuálnej sezóne Rybár dostal príležitosť v drese Griffins už štrnásty raz a v štatistických ukazovateľoch prevyšuje svojho skúsenejšieho kolegu Harriho Säteriho. Zatiaľ čo slovenský reprezentant pochytal v doterajšom priebehu ročníka 90,5 % striel s priemerom 2,49 inkasovaného gólu na zápas, 28-ročný Fín má úspešnosť zákrokov na úrovni 87,8 % s priemerom 3,36 gólu na jedno stretnutie.

V zostávajúcich deviatich zápasoch stredajšieho programu AHL sa predstavil zo Slovákov už len útočník Peter Cehlárik. Jeho Providence prehralo na ľade Hartfordu 0:3 a žilinský odchovanec si do štatistík pripísal iba jednu "mínusku" a dva strelecké pokusy. Marián Studenič absentoval v zostave Binghamtonu Devils pre zranenie, zatiaľ posledný duel odohral ešte 12. decembra.