Projekt SR 18: Prvá výhra v TIPOS SHL, mladíci pokorili Modré Krídla v nájazdoch

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zaknihovala prvé tohtosezónne víťazstvo v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. Po výbornom výkone triumfovala na ľade Modrých Krídel Slovan 2:1 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil Tobias Tomík. Duel na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sledovalo vďaka účasti študentov stredných škôl dovedna 3728 divákov.

Osemnástka v posledných dvoch týždňoch gradovala výkony v druhej najvyššej súťaži. Solídny zápas odohrala už v Považskej Bystrici, kde prehrala 2:3 po predĺžení aj v Poprade, kde až v závere prišla o solídny výsledok. V Bratislave to zverencom trénera Martina Dendisa vyšlo. Hrali rýchlo, tvrdo i nebojácne. Už v 5. minúte šli do vedenia zásluhou šikovnej strely Húževku. Mladíkov v ďalšom priebehu vynikajúco držal Haronik, v druhej tretine predviedol viacero kvalitných zákrokov. Inkasoval až v 43. minúte z hokejky Olosa. V ďalšom priebehu tretieho dejstve mohli streliť víťazný gól obe strany, napokon si body podelili, pričom jeden navyše vzali reprezentanti za jediný úspešný pokus v nájazdoch s pečaťou Tobiasa Tomíka.

TIPOS SHL – vložený zápas

Modré Krídla Slovan – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 43. Olos (Královič, Fetkovič) – 5. Húževka (Beluško, Krchňavý), roz. nájazd Tomík.

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:24.

Rozhodovali: Krist, Lesay – Bezák, Rehák – 3728 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Haronik – Kupec, Ličko, Húževka, Beluško, Šlank, Fabuš, Šimon – Šilhár, Semančík, Lašš – A. Nemec, Prokopovič, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liška, Krchňavý, Liščinský – Hazala. Tréner M. Dendis.