Projekt SR 18: Mladíci s ďalším kvalitným výkonom v TIPOS SHL na ľade Aquacity Pikes

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská reprezentácia do 18 rokov prehrala v utorňajšom vloženom stretnutí TIPOS Slovenskej hokejovej ligy s Aquacity Pikes 1:4. Mladíci prestrieľali súpera z druhej najvyššej domácej súťaže 28:27, no na gól pretavili len jediný pokus, a to v 31. minúte z hokejky Tomáša Šlanka.

Tentoraz nemal reprezentačný výber v rámci projektu centralizovanej prípravy dlhú cestu na dopoludňajší zápas v rámci TIPOS SHL. Z priestorov popradskej Strednej športovej školy zamieril len pribliežne tri kilometre smerom k hlavnému zimnému štadiónu, aby výrazne potrápil farmársky tím extraligových „kamzíkov“. Dlho s ním držal krok. Na vedúci gól Suchého zareagovali mladíci v 31. minúte vyrovnaním z hokejky Šlanka. V zápase boli mimoriadne disciplinovaní. Súperovi ponúkli len jednu početnú prevahu, ktorú nevyužil. V 37. minúte však Peresunko poslal domácich do vedenia. V tretej tretine mali zverenci trénera Martina Dendisa streleckú prevahu, no vyrovnania sa nedočkali. Naopak, v závere pečatili triumf Pikes do prázdnej bránky Šotek s Peresunkom.

TIPOS SHL – vložený zápas

Aquacity Pikes – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Suchý (Zekucia, Mešár), 37. Peresunko (Králik, Burzík), 58. Šotek (Peresunko, Burzík), 60. Peresunko (Suchý, Šotek) – 31. Šlank (Fabuš, Krchňavý).

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:28.

Rozhodovali: Kocúr, Smrek – Tomáš, Janiga – 1493 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Lenďák – Ličko, Kupec, Húževka, Beluško, Šlank, Fabuš, Hazala, Šimon – Šilhár, Semančík, Lašš – A. Nemec, Pobežal, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liška, Krchňavý, Liščinský. Tréner M. Dendis.

Martin Dendis, tréner SR 18: „Zápas sa hral vo vysokom tempe. Oba tímy si nič nedarovali. Bol to duel o jednom góle. V závere sme dvakrát odvolali brankára a inkasovali. Nemáme sa za čo hanbiť. Vytvorili sme si dostatok príležitostí na skórovanie. Domácim sme boli po väčšinu stretnutia vyrovnaným súperom. Chlapcom nemôžem nič vyčítať.“