Projekt SR 18: Druhá výhra osemnástky v sezóne TIPOS SHL, Trnavu zdolala 4:2

TRNAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zaznamenala v utorňajšom vloženom dueli v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy druhé víťazstvo, prvé v riadnom hracom čase. Na ľade HK Gladiators Trnava, jedenásteho celku tabuľky druhej najvyššej súťaže, triumfovala 4:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa o to zaslúžil útočník Michal Liščinský.

Mladíci inkasovali v Trnave už v 3. minúte z hokejky Ejema a akoby rýchly gól mierne zamával s ich zápasovým nastavením. Naopak, do druhého dejstva mali vynikajúci vstup pre zmenu oni. Už šestnásť sekúnd po úvodnom vhadzovaní v dejstve vyrovnal Liščinský pokusom spoza bránkovej čiary. Trnava mohla v strednej pasáži viackrát streliť vedúci gól, ale mladíkov podržal dobre chytajúci Kliment. Spoluhráči sa mu odvďačili v úvode tretej tretiny. Tentoraz 28 sekúnd po jej začiatku poslal osemnástku do vedenia Semančík a o dve a pol minúty neskôr pridal tretí gól Liščinský utešenou strelou pod hornú žŕdku. Zdalo sa, že Trnava padne na kolená, po dvoch inkasovaných góloch navyše šla do oslabenia, ale namiesto ďalšieho inkasovania skórovala – v nájazde sa presadil Galimov – 2:3. Domáci sa už v polovici 57. minúty odhodlali k hre bez brankára, no neuspeli. Do prázdnej bránky uzavrel skóre Šatan.

TIPOS SHL – vložený zápas

HK Gladiators Trnava – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 3. Ejem (Haščič, Barcík), 47. Galimov – 21. Liščinský (Húževka, Semančík), 41. Semančík (Prokopovič, Liščinský), 43. Liščinský (Šatan, Semančík), 58. Šatan (Prokopovič).

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 36:33.

Rozhodovali: Valachovič, Bachúrik – Šramaty, Haringa – 2820 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Kliment – Húževka, Beluško, Fabuš, Kupec, Šlank, Ličko – Liščinský, Prokopovič, Lašš – Kišš, Šatan, Semančík – Greš, Faith, Krchňavý – Frankovič, Hazala, Šimon. Tréner M. Dendis.

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: „Mali sme pomalý vstup do zápasu a nepodarilo sa nám hrať tak, ako sme si predstavovali. Po prvej tretine sme sa o tom porozprávali v šatni a chalani do toho vstúpili tak, že v prvom striedaní v druhej tretine dali hneď gól a takisto sme sa dostali na koňa prvým striedaním v tretej tretine. Takže s tými 40 minútami sme spokojní.“