Ondřej Buchtela podľahol rakovine srdca, mal iba 20 rokov

PRAHA - Český hokejista Ondřej Buchtela zomrel vo veku 20 rokov po krátkej a ťažkej chorobe. Talentovaný obranca prehral boj so vzácnou rakovinou srdca. Informovali o tom viaceré české médiá, na sociálnych sieťach to potvrdil aj oficiálny účet českého národného tímu.

Emotívny odkaz napísala na instagram aj jeho priateľka: "Nebojte sa o neho, povstane na večnosti." Buchtela prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami v Česku, zahral si na svetovom šampionáte do 18 rokov. Nedávno mu však odhalili zhubný nádor na srdci s metastázami.

Hokejová verejnosť sa po tejto správe spojila v jeho podpore. Medzi nimi aj slovenskí hráči Juraj Valach, Marek Hovorka a Libor Hudáček. Buchtela na túto pomoc reagoval slovami: "Rád by som si aspoň čiastočne splnil nejaké sny a zážitky, kým nebude neskoro."

Sústrasť vyjadril už aj český hokejový zväz. Portál idnes.cz citoval prezidenta Českého hokeja Tomáša Krála: "Život je občas nesmierne krutý. Vážna choroba, ktoré u Ondreja prepukla, vyvolala obrovskú vlnu hokejovej solidarity a z ohlasov, ktoré sme dostali viem, že všetci na neho budeme spomínať len v najlepšom. V mene českého hokeja chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, najbližším a kamarátom."

V mene Slovenského zväzu ľadového hokeja vyjadrujeme rodine i pozostalým úprimnú sústrasť.