Jágr verí Ovečkinovi: Môže zlomiť Gretzkého rekord

WASHINGTON - Český hokejista Jaromír Jágr verí, že Alexander Ovečkin môže prekonať rekord Waynea Gretzkého v počte strelených gólov v NHL. "The Great One" ich počas kariéry dosiahol v základnej časti 894, ruský krídelník ich má na konte 706 a v historickej tabuľke je ôsmy.

Hoci má kapitán Washingtonu už 35 rokov a Jágr najprv pochyboval, že by sa vôbec priblížil ku kanadskej legende, jeho stabilná forma ho donútila zmeniť názor. "Pred šiestimi rokmi som tomu neveril, ale Alex sa zmenil k lepšiemu a je oveľa efektívnejší, ako bol v mladosti. Tvrdo na sebe pracuje a ak zostane zdravý, môže zlomiť Gretzkého rekord," citoval Jágra web NHL.

Český útočník je v historickom poradí kanonierov na treťom mieste, keď nastrieľal 766 gólov. Zámorskú kariéru už dávnejšie ukončil, ale stále sa angažuje v rodnom Kladne. Tento rok síce neodohral žiadny zápas, ale podľa jeho slov sa ešte nechystá zavesiť korčule na klinec: "Toto je iná doba. Nikto nevie, čo bude zajtra. Tento rok som netrénoval tak poctivo ako tie minulé, ale chcem si ešte zahrať. Hokej je náročnejší, ako bol a neviem ako dlho to potiahnem. Už nemám toľko motivácie, ale určite nechcem, aby toto bol môj posledný rok."