Na úvod víťazstvo Američaniek nad Fínkami

Prvý gól v Soči, jasajúca Knightová (USA) prekonala Fínku Ratyovú už v 1. min., foto SITA/AP

V úvodnom zápase ženského hokejového turnaja na zimných olympijských hrách v Soči zvíťazili v súboji A-skupiny reprezentantky Spojených štátov amerických nad Fínkami 3:1. Američanky, strieborné na ZOH 2010 vo Vancouveri,  sa ujali vedenia v Šajba aréne hneď v prvej minúte duelu , keď Hilary Knightová prekonala Nooru Ratyovú, jednu z najlepších svetových brankárok. Poistku pridala v druhej tretine Kelli Stacková a štyri minúty pred koncom druhej časti skórovala aj Alex Carpenterová. Európanky dosiahli gól až necelých päť minút pred koncom duelu a nezostal im čas na zdramatizovanie stretnutia.
V sobotu sa uskutoční ešte jeden zápas, rovnako v A-skupine si zmerajú sily Kanaďanky so Švajčiarkami.

Úvodné  stretnutie hokejistiek na ZOH 2014 v Soči - sobota:

A-skupina (Šajba aréna, Soči):

USA - Fínsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 1. Knightová, 28. Stacková, 36. Carpenterová - 56. Tapaniová
Vylúčené: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertrichová (Nem.) - Björkmanová (Švéd.), Gagnonová (Kan.)