O triumfe Lotyšska nad Slovenskom podľa Jána Laca rozhodli presilovky a oslabenia

Ján Laco za inkasované góly nemohol, foto IIHF.comJán Laco za inkasované góly nemohol, foto IIHF.com

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia neuspela vo svojom druhom vystúpení na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku, keď národnému tímu Lotyšska podľahla 1:3. Lotyšov zdobila vysoká efektivita streľby: na Jána Laca vystrelili 22-krát, Slováci vyslali na súperovho brankára tridsať striel. Všetky góly padli v presilovkách. Slováci hrali už v úvode stretnutia dve minúty v oslabení o dvoch hráčov, debutant na MS Tomáš Matoušek navyše inkasoval päťminútový trest plus vylúčenie do konca zápasu za narazenie na mantinel.

Lotyši síce presilovku o dvoch hokejistov nevyužili, ale skóre otvorili v čase, keď boli na ľade štyria slovenskí hráči. "Bolo to dosť ťažké ustáť, ale celkom sa nám to podarilo. Bohužiaľ sme dostali nešťastný gól. Dnes o víťazovi rozhodli presilovky a oslabenia," povedal po zápase Ján Laco. Hokejisti spod Tatier počas duelu nazbierali až 37 trestných minút, zatiaľ čo Lotyši na trestnej lavici strávili dvanásť minút. "Presilovky hrali jednoducho. Jeden gól dali z dorážky, druhý po prihrávke spoza bránky. Početné výhody majú natrénované naozaj dobre," skonštatoval rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý si myslí, že slovenskej reprezentácii môže pomôcť nasledujúci deň voľna. "Hrali sme dva zápasy za dva dni, chalani toho určite majú dosť. Voľný deň bude určite dobrý," poznamenal. Slovenská reprezentácia je po dvoch odohraných stretnutiach so ziskom dvoch bodov na šiestom mieste tabuľky kolínskej základnej A-skupiny. "Turnaj pokračuje ďalej, musíme sa stále snažiť. Oddýchneme si a čaká nás ďalšia dvojica zápasov," zhodnotil momentálne postavenie Slovákov brankár českého Chomutova.