Frustrujúca prehra, ale máme na čom stavať, hovorí útočník Marko Daňo

KOŠICE - Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou ďalšie herne vydarené stretnutie na 83. majstrovstvách sveta, no v pondelok večer v súboji proti výberu Kanady nezískala ani bod. Slovenský tím v súboji dvakrát viedol o dva góly, v tretej tretine sa mu podarilo zmazať najtesnejší náskok súpera, ale sekundu pred treťou sirénou inkasovali rozhodujúci zásah a prehrali 5:6. Po takomto priebehu sa z úst slovenských hráčov drali slová len veľmi ťažko.

"Jedným slovom to bola frustrácia. Mrzí to nás, fanúšikov a asi všetkých v tejto krajine. Myslím si, že sme si zaslúžili aspoň bod, pretože sme mali dobre tento zápas rozbehnutý. Mali sme dvakrát dvojgólové vedenie a napokon sme tesne pred koncom dostali nešťastný gól. Musím však sňať klobúk pred súperom, ktorý si to v závere dobre pripravil a padlo mu to tam," povedal útočník Marko Daňo pri odchode do kabíny.

Prehra so zámorským tímom mrzí o to viac, že na MS sa Slovákom podarilo tohto súpera zdolať zatiaľ len dvakrát a v pondelok mu premiérovo na vrcholnom podujatí strelili viac ako štyri góly. "Dodržiavali sme systém a snažili sa hrať v obrannom pásme Kanaďanov. S tým mali problémy a ani jeden z nich tam nechcel hrať. Oni chceli ukazovať svoje 'fintičky' u nás v pásme, no to sme im nedovoľovali. Držali sme ich na dištanc, ale v závere nám to nevyšlo. Mrzí to, ale máme na čom stavať," pokračoval 24-ročný útočník Daňo.

Napriek spomenutej frustrácii a nešťastnej prehre rodák z Eisenstadtu pridal povzbudzujúce slová. "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Ukázali sme, že dokážeme hrať s každým a musíme si do ďalších duelov vziať len to pozitívne," doplnil.

Slovenský výber má v utorok na turnaji voľno, v stredu ho čaká zápas proti tímu Nemecka, "To bude kľúčový zápas. Bude to len na nás, ako sa pripravíme. Verím, že k tomu pristúpime zodpovedne a budeme pripravení. Dúfam, že v ďalších dueloch nazbierame dostatok bodov na to, aby sme postúpili do štvrťfinále, dostali sa do Bratislavy a potešili fanúšikov aj tam," reagoval Marko Daňo. Vyzdvihol aj obrovskú podporu publika v pondelkovom súboji. "Fanúšikovia boli opäť úžasní, hnali nás dopredu počas celého stretnutia. Verím, že nás prídu podporiť aj v ďalších zápasoch," dodal na záver.
 


Anketa

Aký výsledok dosiahnu naši hokejisti na MS v Bratislave a Košiciach?

1. - 4. miesto
36% (141)
 
5. - 8. miesto
40% (159)
 
9. - 16. miesto
24% (97)