Fasel pripustil zrušenie MS: "Teraz si ich neviem predstaviť"

LAUSANNE - Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel odmietol špekulácie o presunutí májových MS do Ruska, či Bieloruska. Obe krajiny sa ponúkli, že zorganizujú šampionát namiesto Helvétov, ale Fasel to rezolútne zavrhol. Prvý muž svetového hokeja si vzhľadom k momentálnej situácii nevie predstaviť, že sa májové MS uskutočnia. Informoval o tom portál srf.ch.

Fasel poznamenal, že návrh Ruska zamietli aj z dôvodu nedostatku presných údajov o pacientoch s koronavírusom. "Áno, mali sme ponuku od Rusov. Situácia s koronavírusom tam však nie je lepšia ako vo Švajčiarsku a nie sú k dispozícii presné údaje o nakazených v Rusku a v Bielorusku. Lotyšsko tiež uzavrelo svoje hranice, nikto nikam nejde. Vzhľadom na súčasné fakty si teraz neviem predstaviť, že sa MS uskutočnia. Potrebujeme diskutovať o situácii so všetkými zainteresovanými stranami, musíme sa rozhodnúť s chladnou hlavou. V utorok sa uskutoční telefonická konferencia s národnými federáciami," uviedol Fasel. Konferencia by mala odštartovať o 15.00 SEČ.

Tohtoročný šampionát sa má odohrať v dňoch 8. až 24. mája v mestách Zürich a Lausanne, doteraz sa naň predalo vyše 300.000 vstupeniek.