Dvojbodový Černák hviezdou zápasu, Bakoš a Cehlárik si vylepšili štatistiky

SYRACUSE 12. novembra (SITA) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák dosiahol dva kanadské body za gól a jednu asistenciu v nedeľňajšom zápase zámorskej American Hockey League (AHL).

Urastený bek obliekajúci si dres Syracuse Crunch pomohol svojmu tímu k víťazstvu 7:2 nad Hershey Bears, keď v 8. min skóroval a o štyri minúty neskôr prihrával na gól Corymu Conacherovi. Košický rodák si za výkon vyslúžil ocenenie pre druhú hviezdu duelu. V aktuálnej sezóne má Černák výbornú bilanciu, keď v 9 štartoch dosiahol 7 bodov (2+5). Stále však čaká na premiérový posun do prvého tímu Tampy Bay Lightning.

Vo zvyšných piatich stretnutiach AHL zasiahli do hry ešte dvaja Slováci. V drese Providence Bruins sa predstavili Martin Bakoš s Petrom Cehlárikom a obaja si vylepšili bodové konto pri víťazstve 5:2 nad Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Prvý menovaný zvyšoval v 18. min na 2:0 svojím tretím presným zásahom v prebiehajúcom ročníku a Cehlárik v 28. min asistoval Joelovi Messnerovi pri góle na 4:0. Obaja Slováci si pripísali aj jednu "plusku".